logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
23
15
7

W maju nowa książka Miss Gizzi

Bohaterka "Lubiewa" i męskie prostytutki

Dodano: 03.02.2015, Aktualizacja: 04.02.2015

To już oficjalne, w maju premiera nowej książki Michała Witkowskiego, znanego ostatnio bardziej jako blogerka modowa, Miss Gizzi. Książka ma nosić tytuł "Fynf und cwancyś" i ma ukazać się nakładem wydawnictwa Znak. "Nie jest to długa książka, ale na pewno jest to ta Michaśka, którą lubicie najbardziej! Piszę już tam takie rzeczy w tym amoku, że umrzecie ze śmiechu na tych wieczorkach autorskich" - podkreśla pisarz na swoim Facebooku.

"Fynf und cwancyś" ma być rozwinięciem historii Dianki z "Lubiewa", która chce podbić świat. Przed nami więc ulice Berlina, czy Zurychu i świat męskich prostytutek. Witkowski w swoim stylu podgrzewa atmosferę wokół książki i podkreśla, że znajdzie się w niej wiele jego własnych doświadczeń z młodości.

Na początku roku Miss Gizzi podzieliła się fragmentami książki na blogu - starzy fani pisarki są podobno zachwyceni.

Post użytkownika Michał Witkowski.


Przypomnijmy, że premierze ostatniej książki Michała Witkowskiego, "Zbrodniarz i dziewczyna", towarzyszyła informacja, że pisarz, jako Miss Gizzi, zamierza teraz zajmować się modą. Modowy blog "glamour" Witkowskiego, fashionpathology.com, cieszy się dużą popularnością, Miss Gizzi wersja szturmem zdobywa ścianki (na imprezach) a jej modowe stylizacje na pewno zwracają uwagę.

“Zbrodniarz i dziewczyna” to z założenia kryminał i nawiązanie do wydanego trzy lata temu “Drwala”. Głównym bohaterem jest ponownie Michaśka, czyli autor. Witkowskiego spotykamy w momencie, gdy zakochuje się po uszy w zjawiskowym 30-latku, którego obdarowuje ksywką Studencik oraz swoim głębokim uczuciem. Po niekończących się próbach i podchodach wreszcie dochodzi do zbliżenia… i sporego rozczarowania, bo przystojniak nie jest żadnym studencikiem tylko policjantem, który pracuje nad sprawą “przedwojennego mordercy”, natomiast Witkowski jest podejrzanym w sprawie. Na szczęście dla pisarza i nieszczęście dla denatki, w tym samym czasie, gdy Michał spotyka się ze Studencikiem, ginie kolejna osoba" - pisał o książce na naszym portalu Radek Oliwa, a sama książka podzieliła wielbicieli i wielbicielki pisarza. Niektórzy uwielbiali, inni krzywili się i smucili.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
laganja (22) Btm 04.02.2015 2:36
ciekawe ile ludzi, ktorzy ocenili artykul, przeczytalo rzeczywiscie kiedykolwiek cos z jego tworczosci czy tylko pudelka
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
el_acuario (42) Wrocław 04.02.2015 0:10
Kupię, by wchłonąć i - oby było po czym - się oblizać, ze smakiem.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
BuBuMonCheri (27) Krk-Kce 04.02.2015 11:10
Miss Gizzi to postać stworzona przez pisarza, książki pisze Michał Witkowski, co dobrze byłoby wziąć pod uwagę pisząc i tytułując artykuł.
radek (42) Kraków 04.02.2015 9:17
laganja:
ciekawe ile ludzi, ktorzy ocenili artykul, przeczytalo rzeczywiscie kiedykolwiek cos z jego tworczosci czy tylko pudelka


Ja czytałem większość i przyznam szczerze, że ostatnia książka Witkowskiego jest wg. mnie znacznie słabsza niż występy na "pudelku".
chore_melodie (26) Żuromin 03.02.2015 23:42
Myślałam, że to Maryla Rodowicz :/ :D
laganja (22) Btm 03.02.2015 22:57
kocham
Guidepost (30) Athlone 03.02.2015 17:41
Gówno przez duże ,, G ,, nie wiem czy mam płakać czy się śmiać .
bombadil (22) Warszawa 03.02.2015 13:16
Mam Lubiewo na półce. Ciągle tam jest. I nie wiem czy je ruszę, język jakim jest pisane odstrasza - czytałem fragmenty. To chyba nie moja bajka. O ile pasuje mi poruszając teczowy świat, o tyle pod względem ordynarnego języka całkowicie mi nie odpowiada. Może jestem staroświecki, a może trzymam się z dala od zepsucia świata, nawet w literaturze.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W maju nowa książka Miss Gizzi Fot. za: instagram.com/missgizzi
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku