logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
28.06.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
382
25
107

Queerowy rozkład jazdy

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia LGBT

Dodano: 27.01.2015, Aktualizacja: 23.06.2017

CZERWIEC / LIPIEC


Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń na najbliższe tygodnie!

IMPREZY

We Love '90
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 23.06.2017, w godzinach 21.00-6.00
Któż z Nas nie Kocha lat '90 ♥ ♥ ♥ To będzie noc pełna hitów z tamtych lat. BOOM BOOM BOOM BOOM I WANT YOU IN MY ROOM. 

Wydarzenie na Facebooku

I Love Fridays & Old Disco
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 23.06.2017, w godzinach 22.00-6.00
I Love Fridays & Old Disco
Cykliczna impreza w każdy piatek!
Gramy myzykę z lat '80, '90 po współczensne hity taneczne.

dj: KODI BALDHEAD /sala cocon/

Wydarzenie na Facebooku

Weekend Loading / Piątek W HAH Sopot / Dj Lone
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 23.06.2017, w godzinach 22.00-5.00
Startujemy z tym Weekendem

Wydarzenie na Facebooku

Touch of Kitsh: Michael Jackson is not dead
Miejsce: TOUCH Club, ul. Sienkiewicza 6, Warszawa
Data: 23.06.2017, w godzinach 19.00-06.00
Powspominać lubimy wszyscy. Touch of Kitsh to cykl imprez, na których znane, lubiane i kochane przeboje odżyją na nowo. Britney, Rihanna, Backstreet Boys i Christina to artyści, których na tym wydarzeniu nie zabraknie na pewno.

Tym razem chcemy powspominać Króla Popu. Na dwa dni przed rocznicą jego odejścia, znów posłuchamy największych jego przebojów. Chcemy wspomnieć oryginały, jak i poznać nowe ich wersje. Bo przecież choć odszedł, wszyscy wiemy - Michael Jackson is not dead!

Wydarzenie na Facebooku

LATO w mieście / Lili -vocal /
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 24.06.2017, w godzinach 22.00-6.00
Będziemy hucznie witać LATO i początek wakacji ;-)
Po raz pierwszy w coconie zaśpiewa Lili czyli Agnieszka Liżewska - młoda, utalentowana Katowiczanka z wielkim sercem do muzyki.. Od najmłodszych lat zauroczona brzmieniami z gatunków Soul, R'n'B czy House co przekłada się na jej klubowe live acty.

Lili /vocal live/
DJ's:
DAMIEN TAILOR /sala cocon/
Lukas Keller /sala coco/

Wydarzenie na Facebooku

Saturday Live Act / Pookachu Conga
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 24.06.2017, w godzinach 22.00-5.00
LATO WYSTARTOWAŁO WIĘC PORA NA SŁONECZNE DŹWIĘKI
Pookachu LIVE CONGA ♥

Wydarzenie na Facebooku

Bartek WRONA Koncert
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 24.06.2017, w godzinach 22.00-5.00
To będzie wyjątkowe wydarzenie!!! Zapraszamy już dziś!!! Bartek Wrona KONCERT !!!

Wydarzenie na Facebooku

10 urodziny Stowarzyszenia “Jeden Świat” / KIM LEE /
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 30.06.2017, w godzinach 22.00-6.00
Już 30 czerwca będziemy świętować 10 urodziny Stowarzyszenie "Jeden Świat", które działa na rzecz profilaktyki i wsparcia osób żyjących z HIV, oragnizując akcje profilaktyczne na terenie Krakowa oraz prowadząc Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, gdzie można bezpłatnie i anonimowo wykonać test na HIV. Dla gości przewidziane materiały edukacyjne oraz prezerwatywy firmy Unimil (ilość ograniczona) ;-) Każdy będzie mógł porozmawiać z edukatorami, a dodatkowo cały wieczór uświetni występ Kim Lee. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

Ogólnopolska gala finałowa Mister Gay Poland 2017
Miejsce: HaH Poznań, ul. Małe Garbary 6

Data: 07-08.07.2017
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na ogólnopolski finał konkursu Mister Gay Poland 2017 do klubu HAH Poznań! Zapewniamy moc atrakcji, wrażeń oraz emocji! Więcej informacji niebawem!

Wydarzenie na Facebooku

KONCERTY


Depeche Mode
Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
Data: 21.07.2017, w godzinach 18.00-21.00
Trasa rozpocznie się 5 maja 2017 w Sztokholmie w Szwecji. Nowy album studyjny Depeche Mode Spirit na początku 2017 roku.

Wydarzenie na Facebooku

Beth Ditto
Miejsce: Progresja, Warszawa
Data: 24.09.2017, 2 godz. 19.00-22.00
Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Beth Ditto! Wokalistka The Gossip zaprezentuje się polskim fanom w solowym projekcie 24 września w warszawskiej Progresji!

Wydarzenie na Facebooku

QUEEN + Adam Lambert
Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 06.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Legendarny zespół Queen z wokalistą Adamem Lambertem wystąpi w Atlas Arenie! Zespół przyjedzie do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznego touru. Przywiezie niezwykle widowiskowe show. Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, jak również efekty specjalne zostaną przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Wszystko to w połączeniu z wielkimi przebojami grupy, jak również z licznymi niespodziankami w ramach setlisty, stworzy niepowtarzalne widowisko. Na tym koncercie, po prostu trzeba będzie być! Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 26 kwietnia.

Wydarzenie na Facebooku

DEBATY - SPOTKANIA - AKCJE


Pokaz specjalny i spotkanie z reżyserem - "Artykuł osiemnasty"
Miejsce:
Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcina 80/82, Poznań
Data: 23.06.2017, w godzinach 18.45-20.45
Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Artykuł osiemnasty" (2015) z udziałem reżysera, Bartka Staszewskiego.

Wydarzenie na Facebooku

Divas Night - Funny Show
Miejsce: Teatr Barakah, Paulińska 28, Kraków

Data: 24.06.2017, w godzinach 18.45-20.45
W ten jedyny niepowarzany czerwcowy wieczór wystapią Victor Febo iluzjonista, który rozmnoży Twoje pieniądze. Papina McQueen pobuja na koniku, kolorowa Kim Lee, urocza Lady Brigitte oraz gość specjalny Violetta prosto z Londynu.

To się wydarzy tylko jeden raz w naszym życiu. Zapraszamy serdecznie.

Wydarzenie na Facebooku

Lamella goes Ness - a miracle to happen, spotkanie z cudem
Data: 28.06-03.07.2017
jewishness, queerness, togetherness, femness, campness, butchness, lesbianness, gayness, otherness, shamelessness, prudeness, nakedness, straightness, joyfulness, tropicalness, slavicness, polishness, hostness, timelessness, rebelness

At the end of June, Lamella is coming into Ness [in Hebrew 'ness' means 'a miracle'] , a time of being together. We, Lamella, are affectionately calling you to Kraków, to join our gathering.
We, Lamella, invite you for the Ness - to spend some time together, and prepare for the Ness to happen.

We are seeking different modes of encounter. We want to talk pleasures, to subvert the “taboos” of art and queer community-making; and for This, We want to talk about the darkness that begins at the border of words. We want to trigger the movement of speaking as becoming, gathering as mapping the tensions of togetherness and shapeshifting as researching. We want to talk jewishness, queerness, togetherness, femness, campness, butchness, lesbianness, gayness, otherness, shamelessness, prudeness, nakedness, straightness, joyfulness, tropicalness, slavicness, polishness, hostness, timelessness, rebelness, thrownness.

We want to talk the ness, we want to be the ness.

For this ocassion we prepared the Ness program, open for the public, between June 28th and July 3rd. We will be spontaniously updating the program here, as we are sailing the boat.

We will be having outdoor cinema, performances, workshops, garden gathering.

The location will be disclosed after sending us an email:
lamellaqueerarts@gmail.com - please do inform us that you are coming, for our/your safety.


Wydarzenie na Facebooku


TEATR 

ZARAZ WYJDĘ / reż. Sylwia Rosak
Miejsce: Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14a, Warszawa
Data: 20.05.2017, w godzinach 19.00-20.00
"Nie Valerie, nie rób tego." Strzał. Andy Warhol upada, a Valerie Solanas idzie dalej głosić swój manifest. Feministka? Prostytutka? Narkomanka? Artystka. Po próbie morderstwa trafia na terapię, gdzie musi się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem - Panią Doktor.

Reżyseria i dramaturgia: Sylwia Rosak
Występują: Joanna Jucha, Aleksandra Kowalczyk, Tomasz Poniży
Scenografia: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Michał Sarapata

Wydarzenie na Facebooku

WYSTAWY


Tęczowa historia
Miejsce: Fundacja Feminoteka,  Mokotowska 29A, Warszawa
Data: 02.06.2017, o godz. 18.00
Zapraszamy na pierwszą wystawę Klubu Historycznego LGBTQIA FEM, na której pokażemy mniej znane materiały archiwalne z życia naszej społeczności oraz udostępnimy fragmenty wywiadów starszych aktywistek/aktywistów. Chcemy pokazać, że pomimo braku osiągnięcia najistotniejszych postulatów politycznych, nie stoimy w miejscu, a dostrzeżenie tej perspektywy historycznej wpływa na nasze przekonania o skuteczności działań, jakie są podejmowane na rzecz osób LGBT+ oraz daje nadzieję na lepszą przyszłość. Wystawa ma charakter „wycinkowy” i zawiera prezentację pierwszych zebranych przez nas zasobów archiwalnych i nagrań audio/video.

Wydarzenie na Facebooku

Wernisaż kolaże "potwarze" Magdalena Szaja & Pinakoteka.
Miejsce: Pinakoteka, Dolnych Młynów 10, Kraków
Data: 04.06.2017 o godz. 17.00
Pinakoteka oraz autor projektów- Magdalena Szaja, zaprasza na wernisaż kolaży pt. "Potwarze".
Wernisaż otwiera wystawę, która potrwa 2 tygodnie.
Potwarze to pseudoportrety nieistniejących kobiet, które poskładałam techniką kolażu z fragmentów twarzy i własnych emocji. Powstały z wewnętrznej niezgody na otaczający mnie świat pełen absurdów, pozorów i pogardy wobec tego, co inne. Chciałam, żeby były proste, brutalne i narzucające się groteskową estetyką. To też trochę bunt i złość, ale też próba pokazania piękna i harmonii w tym, co zazwyczaj jest odrzucane. Potwarz to obelga i taki też jest przekaz moich kolaży "Potwarzy": wyśmiewam i obrażam po swojemu to z czym się nie zgadzam, a co jest niestety mocno zakorzenione w naszej kulturze.
Magdalena Szaja,
rocznik 1982, absolwentka PLSP w Gorzowie Wielkopolskim. Maluje, rysuje, tworzy ilustracje i kolaże.

Wydarzenie na Facebooku

Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy
Miejsce: Muzeum Sztuki, Ogrodowa 19, Łódź
Data: 09.06.2017 w godzinach 18.00-21.00
ms², Ogrodowa 19 - otwarcie ekspozycji 9 czerwca 2017 r., piątek, godz. 18.00, wstęp wolny - wystawa będzie czynna do 8 października 2017 r.

Enrico Prampolini to jedna z najważniejszych osobowości artystycznych międzynarodowej awangardy. W jego twórczości odnaleźć można echa niemal wszystkich prądów nowej sztuki I połowy XX w.: od futuryzmu, który współtworzył wraz z ugrupowaniem Filippa Tommasa Marinettiego, przez dadaizm, konstruktywizm i surrealizm, aż po udział w kręgu paryskich abstrakcjonistów: „Cercle et Carré”. Był malarzem, rzeźbiarzem, scenotechnikiem, choreografem, architektem, grafikiem, tworzył reklamy, plakaty, fotomontaże, wielkie murale, oprawy plastyczne do kilku filmów. Był organizatorem życia artystycznego w Paryżu, Pradze i Rzymie, a także kuratorem ostatniej międzynarodowej wystawy scenotechniki awangardowej na VI Triennale w Mediolanie (1936).

Wydarzenie na Facebooku

Wiecie o ciekawym wydarzeniu w Waszym mieście? Sami coś organizujecie? Dajcie nam znać w komentarzu!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (107)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mka z Wawy (?) 16.06.2017 12:48
Lesbijka:
WOMAN:
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????

3.06 niebo-całonocne gromadne chlanie i kręcenie zadem na parkiecie w hałasie dymie i oparach - to "Warszawa" nam kobietom lesbijkom proponuje... wstyd

Tak, kobiety to istoty wrażliwe, a zarywanie nocy i wdychanie dymu psuje urodę, przydałby się nam jakiś pokaz filmowy, warsztaty, spotkania w klubie dyskusyjnym, koncert muzyki wysokich lotów, nie nocny danceszajs w dusznym klubie. Gdyby ktoś coś wiedział, to dać znać.
oczywisnie (?) 15.06.2017 22:59
Nieformalna grupa z Opola zaprasza na spotkanie integracyjne, które odbędzie się 24 czerwca o godzinie 19:00 w Wegeneracji (ul.Młyńska 1). Spotkanie ma na celu integrację, ale również wymianę pomysłów na działania na rzecz społeczności LGBT+.
Chcemy zmienić to miasto, a łatwiej jest działać wspólnie, znając się :)
Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/1752764138347184/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D
Mka (?) 15.06.2017 19:06
COŚ DLA LESBIJEK W WARSZAWIE?
Sheela4 (19) Warszawa 12.06.2017 22:06
Dzieję się coś między 25.06, a 30.06? Jakiś festiwal albo co?
kto na tym zarabia? (?) 08.06.2017 20:16
agrafka:


czemu w całej polsce pokazy były bezpłatne a w kielcach pobieracie haracz 10 złotych?
imprezykobiecewrocław (?) 31.05.2017 12:33
Zapraszamy do Wrocławia
Lesbijka (?) 27.05.2017 13:31
WOMAN:
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????

3.06 niebo-całonocne gromadne chlanie i kręcenie zadem na parkiecie w hałasie dymie i oparach - to "Warszawa" nam kobietom lesbijkom proponuje... wstyd
WOMAN (?) 17.05.2017 10:42
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????
Papina McQueen (?) 11.05.2017 0:41
Witajcie!

W sobotę będzie magicznie w Krakowie.
Po pierwsze Parada a wieczorem o 20:00 zapraszamy do Teatru Szczeście na spektakl "Magiczny przelot" :)))

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran