logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
26.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
377
25
99

Queerowy rozkład jazdy

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia LGBT

Dodano: 27.01.2015, Aktualizacja: 25.05.2017

MAJ / CZERWIEC


Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wydarzeń na najbliższe tygodnie!

IMPREZY

Karaoke
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 25.05.2017, w godzinach 21.00-3.00
Zapraszmy na najlepsze karaoke w mieście. Do wyboru tysiące utworów (polskich i zagranicznych).

Wydarzenie na Facebooku

Czwartkowe Karaoke!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 25.05.2017, w godzinach 22.00-5.00
Przed nami kolejny ŚPIEWAJĄCY CZWARTEK, a co za tym idzie kolejna edycja Waszego Karaoke!!!
Jak zwykle szukamy najlepszego Wokalisty lub Wokalistki
na Śląsku :)

Wydarzenie na Facebooku

Frajdej Za Piątkę W Hahu!
Miejsce: HAH Poznań, ul. Małe Garbary 6, Poznań
Data: 26.05.2017, w godzinach 22.00-6.00
W piątek import Naszej Queen of the Disco - Dj Grala. A na górze - Saayder. Kawałki muzyczne wyselekcjonowane z chirurgiczną precyzją.
To będzie uczta dla zmysłów. 

Wydarzenie na Facebooku

Kochamy LATA 80te i 90te!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 26.05.2017, w godzinach 22.00-5.00
PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS SUPER KAWAŁKI Z LAT 80. i 90., przy których SZALEŃCZO można się bawić, zatem startujemy w PIĄTEK, CZEKAMY NA WAS!!!

Wydarzenie na Facebooku

I Love Fridays & Old Disco | DJ KODI BALDHEAD
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 26.05.2017, w godzinach 22.00-6.00
I Love Fridays & Old Disco - cykliczna impreza w każdy piątek! Gramy muzykę z lat '80, '90 po współczesne hity taneczne. Zagra KODI BALDHEAD.

Wydarzenie na Facebooku

Koncert Eweliny Lisowskiej
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 26.05.2017, w godzinach 22.00-5.00
KOCHANI!!!!! WSPÓLNIE Z Tolerado Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT ZAPRASZAMY NA WIELKI BEFORE PRZED III Trójmiejski Marsz Równości - KONCERT EWELINY LISOWSKIEJ!!!!!!!!!

Wydarzenie na Facebooku

Saturday with Sax // Marek Krupa
Miejsce: HAH Poznań, ul. Małe Garbary 6, Poznań
Data: 27.05.2017, w godzinach 22.00-6.00
A tej nocy SAXOWNIE! Marek Krupa Krupiszon zna się na robocie! Jak Marek dmuchnie... . :P
Muzyka i instrumenty LIVE a zwłaszcza saksofon to po prostu poezja dla ciała i duszy.  Zagrają: BaRT Dee, 30Ton i Alex Inc & Marek Krupa SAX.

Wydarzenie na Facebooku

Live Vocal Show - Lili w HAH Katowice!
Miejsce: HAH Katowice, Sądowa 9, Katowice
Data: 27.05.2017, w godzinach 22.00-5.00
W TEN WEEKEND KOŃCZYMY MAJÓWKOWE SZALEŃSTWA!!!!!!!
W tym roku majówka była rekordowo długa więc mamy nadzieje KOCHANI, że ten miesiąc wykorzystaliście na dobre imprezowanie :)
Kończymy MAJ porządną dawką vokalnego LIVE ACTu :)
Na naszej scenie Lili!

Wydarzenie na Facebooku

Wielki After Trójmiejskiego Marszu Równości
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 27.05.2017, w godzinach 22.00-5.00
Kochani!!! Tak jak w zeszłym roku po wszystkich wydarzeniach marszowych w Gdańsku obieramy kierunek SOPOT!!! To nasze święto i nikt nam tego nie zepsuje!!!:)

Wydarzenie na Facebooku

Cocon Saturday Night
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 27.05.2017, w godzinach 22.00-6.00
CRAZY SATURDAY NIGHT z Djem ALKOVICHEM i LUKASEM KELLEREM.

Wydarzenie na Facebooku

Before Party Parady Równości // Equality Parade Before Party
Miejsce: Klub TORO, ul. Marszałkowska 72, Warszawa
Data: 02.06.2017, w godzinach 21.00-4.00
Wracamy na paradę z wielkim przytupem! W piątek 2 czerwca przygotowaliśmy dla Was OFICJALNY BEFORE przed marszem Parady Równości. Startujemy o 21:00 przy największych muzycznych hitach. Na barze nie zabraknie gorących promocji które ostudzą Wasze pragnienie. Nie może Was tam zabraknąć !

Wydarzenie na Facebooku

Parada Pod Pałacem // Oficjalne Afterparty Parady Równości 2017
Miejsce: Plac Defilad, Warszawa
Data: 03.06.2017, w godzinach 18.30-4.00
Zapraszamy na OFICJALNE AFTERPARTY, które będzie zwieńczeniem tegorocznej Parady Równości! Nie zabraknie na nim koncertów, dobrej muzyki, drag queenek oraz wszechobecnego QUEERu. Bo dobra zabawa, to także nasza wspólna sprawa!

Oficjalne afterparty będzie połączone z Miasteczko Równości 2017 // Equality Village 2017 na Placu Defilad, pomiędzy Barem Studio a Cafe Kulturalna, w którym znajdziesz mnóstwo atrakcji tj. stoiska NGO, pyszne jedzenie oraz fotobudka, w której uwiecznisz to cudowne wspomnienie!

Wydarzenie na Facebooku

COCON pres. DJ ADHD (RMF MAXXX) | Lukas Keller & Leeway
Miejsce: Cocon Music Club, ul. Gazowa 21, Kraków
Data: 03.06.2017, w godzinach 22.00-6.00
COCON pres. DJ ADHD. Zagrają takżę Lukas Keller i Leeway. 

Wydarzenie na Facebooku

Parada Kobiet /Koncert Gang Śródmieście & Moondeck & Hiena
Miejsce: NIEBO, Nowy Świat 21, Warszawa
Data: 03.06.2017, w godzinach 22.00-6.00
Miłość, otwartość, równość i tolerancja to hasła tej nocy. Spotkajmy się tam gdzie tęcza świeci najjaśniej - w Niebie! Parada Równości to święto kolorów, więc jeśli nie widzisz świata na czarno i biało, chcesz uczestniczyć w imprezie ponad podziałami - dołącz! Parada od 16 lat walczy o równe prawa dla kobiet, a Twin Heart to same kobiety

Wydarzenie na Facebooku

VIP Night - Izabela Kisio-Skorupa
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 16.06.2017, w godzinach 22.00-5.00
#HAHcelebritiesnight

Kochani tego wydarzenia nie można przegapić!!! Już 16 Czerwca w naszych Sopockich progach , prosto z czerwonego dywanu gość specjalny Izabela Kisio - Skorupa. Swoim rzetelnym okiem sprawdzi jak bawicie się na parkiecie i czy Wasze kieliszki są napełnione szampanem po brzegi. TO BĘDZIE IŚCIE HOLLYWODZKA NOC!!!♥

Wydarzenie na Facebooku

DQ SHOW Adelon
Miejsce: HAH SopotAl. Franciszka Mamuszki 21, Sopot
Data: 17.06.2017, w godzinach 22.00-5.00
KOCHANI PO RAZ PIERWSZY NA NASZEJ SCENIE MUZYCZNEJ FENOMENALNA Adelon DQ Priv!!!!

Wydarzenie na Facebooku



KONCERTY

Bruno Mars
Miejsce:Tauron Arena, Stanisława Lema 7, Kraków
Data: 27.05.2017, w godzinach 18.00-23.00
ZDOBYWCA NAGRODY GRAMMY I MULTIPLATYNOWY PIOSENKARZ Bruno Mars WYRUSZA W ŚWIATOWĄ TRASĘ 24K MAGIC WORLD TOUR PO PÓŁNOCNEJ AMERYCE I EUROPIE W 2017 ROKU.

Wydarzenie na Facebooku

Ariana Grande

Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 01.06.2017, w godzinach 18.30-22.30
Ariana Grande, multiplatynowa artystka nominowana do nagrody Grammy, ujawniła dziś szczegóły dotyczące jej największej jak do tej pory europejskiej trasy - THE DANGEROUS WOMAN TOUR.

Wydarzenie na Facebooku

Aerosmith
Miejsce: Tauron Arena, Stanisława Lema 7, Kraków
Data: 02.06.2017, w godzinach 19.00-22.00
Aerosmith – najlepszy rock’n’rollowy zespół Ameryki – ogłosił dziś gigantyczną, europejską trasę w jaką wyruszą w przyszłym roku. Prosto z niezwykle udanych koncertów w Ameryce Południowej, Aerosmith ponownie przeprawi się przez Atlantyk, przywożąc ze sobą jedno z największych rockowych show w historii. Zapowiada się show, które koniecznie trzeba zobaczyć w 2017 roku, zwłaszcza, że jest to pożegnalna trasa Aerosmith którą zespół zakończy działalność mówiąc swoim fanom: “Aero-Vederci Baby!”.

Wydarzenie na Facebooku

Coldplay
Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
Data: 18.06.2017, w godzinach 18.00-23.00
Od marca 2016 roku A Head Full Of Dreams Tour zachwycała publiczność w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym podczas czterech wyprzedanych koncertów w Londynie na Wembley Stadium. Na show stworzone przez zespół oraz uznanych scenografów (Misty Buckley i Paul Normandale) sprzedano dotychczas ponad 2,5 miliona biletów. Trasa zawita w grudniu do Australii i Nowej Zelandii.

Wydarzenie na Facebooku

Depeche Mode
Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
Data: 21.07.2017, w godzinach 18.00-21.00
Trasa rozpocznie się 5 maja 2017 w Sztokholmie w Szwecji. Nowy album studyjny Depeche Mode Spirit na początku 2017 roku.

Wydarzenie na Facebooku

QUEEN + Adam Lambert
Miejsce: Atlas Arena, Al. Bandurskiego 7, Łódź
Data: 06.11.2017, w godzinach 20.00-23.00
Legendarny zespół Queen z wokalistą Adamem Lambertem wystąpi w Atlas Arenie! Zespół przyjedzie do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznego touru. Przywiezie niezwykle widowiskowe show. Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, jak również efekty specjalne zostaną przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Wszystko to w połączeniu z wielkimi przebojami grupy, jak również z licznymi niespodziankami w ramach setlisty, stworzy niepowtarzalne widowisko. Na tym koncercie, po prostu trzeba będzie być! Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 26 kwietnia.

Wydarzenie na Facebooku

DEBATY - SPOTKANIA - AKCJE

Spotkanie otwarte Kultury Równości
Miejsce: Kultura Równości, ul. Podwale 36A/5, Wrocław
Data: 25.05.2017, w godzinach 17.00-20.00
Chcesz dołączyć do Kultury Równości? Widzisz się jako aktywistkę/aktywistę lub wolontariuszkę/wolontariusza? Masz ochotę współtworzyć 9. Wrocławski Marsz Równości?
Zapraszamy na spotkanie otwarte w czwartek 25 maja w siedzibie Kultury Równości przy ul. Podwale 36A/5
Dowiesz się:
- jak wyglądają zasady pracy w grupie
- jak możesz się zaangażować
- jakie projekty nas czekają
Jeśli chcecie o coś dopytać - piszcie do nas w wiadomości! Do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku

KOKON - grupa wsparcia dla osób TRANS
Miejsce: Centrum Stonewall, ul. Jackowskiego 17/6, Poznań
Data: 25-26.05.2017, w godzinach 18.00-20.00
Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie nowopowstałej grupy wsparcia dla osób TRANS. KOKON to grupa przeznaczona dla osób określających się jako transpłciowe i/lub doświadczających trudności, czy też wątpliwości co do własnej tożsamości płciowej. Spotkania grupy stanowią przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości w bezpiecznej przestrzeni.

Wydarzenie na Facebooku

Kościoły chrześcijańskie a osoby LGBT - międzynarodowa dyskusja
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, Gdańsk
Data: 27.05.2017, w godzinach 12.00-14.00
Mówią, że to nie jest miłość, że tak się tylko zdaje nam... Kościoły chrześcijańskie a osoby LGBT.
W Norwegii Kościół udziela ślubów parom osób tej samej płci, w Szwecji je błogosławi. W Polsce właśnie oazowa grupa „Odwaga” otrzymała z rąk posłów PiS nagrodę za „leczenie” z homoseksualizmu, a polski Kościół od kilku lat trwa w swojej krucjacie przeciwko gender.
Jak to się stało, że w Kościołach protestanckich są pastorzy-geje i kobiety-pastorki? A biskupka Sztokholmu wychowuje syna razem ze swoją żoną? Co takiego się stało, że w krajach protestanckich akceptacja dla osób homoseksualnych jest najwyższa w Europie?
Razem z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, czy geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe mogą znaleźć miejsce w Kościele katolickim i czy niedawna akcja „Przekażmy sobie znak pokoju” zbliżyła do siebie chrześcijan i społeczność osób LGBT. Zaproszeni pastorzy i pastorki opowiedzą, jak dochodziło do przemian w ich Kościołach. A z osobami związanymi z Kościołem katolickim zastanowimy się, czy przyczyna braku akceptacji osób homoseksualnych leży w religii, czy też gdzie indziej – wszak małżeństwa par tej samej płci są także w Irlandii czy Hiszpanii, krajach na wskroś katolickich.
Porozmawiamy również o tym, czy w sytuacji odradzających się na świecie ideologii nacjonalistycznych, rasizmie i ksenofobii ruch LGBT i kościoły chrześcijańskie mogą wspólnie i solidarnie działać na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji wobec LGBT, praw kobiet, uchodźców i uchodźczyń, i innych ważnych wyzwań współczesnego świata.

W dyskusji udział wezmą: Wielie Elhorst, pastor Kościoła protestanckiego w Holandii, oficjalny duszpasterz społeczności LGBT w Amsterdamie, współprzewodniczący Euroforum LGBT Christian Groups, Irene Schwyn, pastorka Kościoła reformowanego w Szwajcarii, członkini zarządu Euroforum LGBT Christian Groups, Yuri Guaiana, włoski historyk, członek zarządu ILGA-Europe
oraz Paweł Dobrowolski, jeden z pomysłodawców i twórców kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju" mówiącej o potrzebie szacunku pomiędzy katolikami a osobami LGBT. Prowadzenie: Marta Abramowicz, autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

Dyskusja w języku polskim, z tłumaczeniem.


Wydarzenie na Facebooku

DKF Stonewall
Miejsce: Centrum Stonewall, ul. Jackowskiego 17/6, Poznań
Data: 28.05.2017, w godzinach 19.00-21.00
Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Artykuł Osiemnasty z dyskusją, który odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego realizowanego przy współpracy Grupy Stonewall z Tongariro Releasing i outfilm.pl.

Wydarzenie na Facebooku

Chemsex" dokument Vice'a w Muzie
Miejsce: Centrum Stonewall, ul. Jackowskiego 17/6, Poznań
Data: 01.06.2017, w godzinach 21.00-23.00
Poukrywane londyńskie kluby, ciemne piwnice, sypialnie – ten film wnika w mroczną stronę życia współczesnych gejów z wielkiego miasta. Chemsex, czyli seks na narkotykach, stanowi codzienność wielu z nich.
Zrealizowany przez VICE'a dokument skupia się na historii kilku mężczyzn, którzy próbują odzyskać kontrolę nad swoim życiem i pracownika społecznego, który stara się im w tym pomóc. Bohaterowie filmu szczerze opowiadają o swoich doświadczeniach, a z ich zwierzeń wyłania się obraz ludzi, którzy mierząc się z uzależnieniem i wirusem HIV, tak naprawdę poszukują akceptacji.

Po seansie spotkanie z:
Eryk Matuszkiewicz - internista i toksykolog kliniczny. W codziennej praktyce spotyka się z osobami uzależnionymi od narkotyków jak i eksperymentującymi z substancjami psychoaktywnymi. Uczestniczy także w programach profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Miejską i Komendę Wojewódzką Policji, "Profilaktyka a ty".

Wydarzenie na Facebooku

Grupa Spotkaniowa dla rodziców osób LGBT+
Miejsce: Centrum Stonewall, ul. Jackowskiego 17/6Poznań
Data: 03.06.2017, w godzinach 16.00-19.00
Twój syn jest gejem? Twoja córka lesbijką? Masz dziecko ze społeczności LGBT+?
Zapraszamy na kolejne spotkanie otwartej grupy rodziców osób LGBT+. 3 czerwca w sobotę, w godzinach 16.00-19.00 spotykamy się przy Jackowskiego 17/6. Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców chcących porozmawiać w kameralnym gronie o nieheteronormatywnej tożsamości swojego dorastającego lub dorosłego dziecka. Zapraszam rodziców, dla których homoseksualność / biseksualność dziecka jest trudnym wyzwaniem jak i tych, którzy wspierają jego/jej drogę życiową. Spotkanie jest BEZPŁATNE.

Wydarzenie na Facebooku



TEATR 

Michał Witkowski BR SHOW
Miejsce: Teatr Nowy, Krakowska 41, Kraków
Data: 19.05.2017 o godzinie 19.15-20.30
BR SHOW to autorski monodram Michała Witkowskiego oparty na motywach jego słynnej powieści Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna – Szczakowej (2007). Autor, który słynie z performatywnego czytania swoich książek, przyciągającego na spotkania z nim rzesze fanów, idzie o krok dalej i do czytania performatywnego dodaje ruch sceniczny, światło, dźwięk, efekty specjalne, stroje i to wszystko, co teatr ma do zaoferowania. Historia początkującego cwaniaczka – biznesmena staje się opowieścią o przemianach w Polsce po 89 roku.

Wydarzenie na Facebooku

ZARAZ WYJDĘ / reż. Sylwia Rosak
Miejsce: Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14a, Warszawa
Data: 20.05.2017, w godzinach 19.00-20.00
"Nie Valerie, nie rób tego." Strzał. Andy Warhol upada, a Valerie Solanas idzie dalej głosić swój manifest. Feministka? Prostytutka? Narkomanka? Artystka. Po próbie morderstwa trafia na terapię, gdzie musi się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem - Panią Doktor.

Reżyseria i dramaturgia: Sylwia Rosak
Występują: Joanna Jucha, Aleksandra Kowalczyk, Tomasz Poniży
Scenografia: Ewa Mroczkowska
Muzyka: Michał Sarapata

Wydarzenie na Facebooku

WYSTAWY


Dali kontra Warhol
Miejsce: Pl. Defilad 1, Warszawa
Data: 22.04-06.05.2017
Kontrowersyjni artyści, którzy na zawsze zmienili świat sztuki.
W wysublimowanych gwiazdorskich postawach codziennego życia osiągnęli bardzo rzadki gatunek artystycznej sławy.
Już za życia stali się legendą, a ich dzieła przeszły do historii całkowicie zmieniając świat sztuki.
Obaj starannie kreowali własny wizerunek i rzeczywistość wokół siebie. Prowokowali, wywoływali skandale i nieustannie zacierali granice między życiem a sztuką. Inspirowali pokolenia artystów i wpływali na trendy, modę, muzykę i film w XX wieku. Ekscentryczni i kontrowersyjni wzbudzali skrajne emocje, od ciekawości, przez niechęć, po zachwyt. Zdobyli ogromną sławę i osiągnęli sukces, który mierzyli w pieniądzach. Dali zyskał przez to przezwisko Avida Dollars (chciwy na dolary), będące anagramem jego imienia i nazwiska. Warhol twierdził, że lubi pieniądze do tego stopnia, że zamiast obrazu za 200 tysięcy dolarów, lepiej powiesić na ścianie banknoty.

Wydarzenie na Facebooku

Sztuka w sztuce: oprowadzanie kuratorskie

Miejsce: MOCAK, Lipowa 4, Kraków
Data: 07.05.2017 w godzinach 12.00-14.00
„Sztuka w sztuce” to kolejna wystawa z cyklu konfrontującego ważne obszary życia z wyobrażeniami artysty. Jednak ta wystawa będzie inna od poprzednich. Wcześniejsze tematy były „wzięte z życia” i analizowały zawarte w nim prawdy i manipulacje. Historia pokazywała dramat wojny, patriotyzm i identyfikację narodową. Sport ujawniał ludzkie ambicje i możliwości. Ekonomia przestrzegała przed siłą pieniądza i jego wszechobecnością. Zbrodnia zagłębiała się w zło tkwiące w człowieku. Gender wyświetlał przekłamania dotyczące płci. Medycyna pokazałaskomplikowane uzależnienie od ciała. Każdy z tych tematów jest bezpośrednim źródłem symboli egzystencjalnych, które można wykorzystać we własnym komentarzu wobec świata, na który jesteśmy skazani. W ramach tych terminów funkcjonujemy, one wyznaczają pole naszej wolności, godności, ale również naszej nieprawości. Natomiast Sztuka nie ma mocy bezpośredniego wpływania na nasze życie.

Jest obszarem refleksji, budzącym i pogłębiającym nasz namysł i naszą krytyczność wobec wszystkiego, co jest istnieniem. Taka jest jej rola i taką sztukę MOCAK stara się pokazywać we wszystkich swoich działaniach. Ale sztuka ma również bardziej „artystyczną” twarz – jest wielką kolekcją rozpoznawalnych obrazków, które mają swoje głośne historie, swoje niezwykłe konteksty, są pełne stojących za nimi uniesień i egzaltacji. W skład tej kolekcji wchodzą arcydzieła, przedstawienia sławnych postaci, określone gry kompozycyjne, specyficzne ekspresje, wielkie skandale. Obrazy „ze sztuki” są niezwykle nośne znaczeniowo. Każdy taki cytat ma pojemność małego tekstu. Dlatego artyści często wykorzystują cudzą sztukę. Powody są różne, ponieważ ta operacja może służyć wszystkim tematom. Wystawa „Sztuka w sztuce” nie jest zmaganiem się z określonym problemem egzystencjalnym, tylko jest obrazem wyrafinowanej gry znaczeniowej, która radzi sobie z różnymi problemami. Dlatego już na wcześniejszych wystawach z tej serii można było znaleźć prace, które zawierały „sztukę w sztuce”.

Wydarzenie na Facebooku

Ciało w Łazience
Miejsce: Galeria Łazienka, Basztowa 4/1, Kraków
Data: 14.05.2017 w godzinach 19.00-21.00
Często słyszymy, że wszystkie ciała są piękne. Jednak pozytywny stosunek do cielesności równie często okazuje się pozorny, a przyjazne deklaracje nie mniej toksyczne, niż otwarta krytyka. Twoje ciało jest piękne, ale. Musisz nad nim pracować, głodzić i utrzymywać je w ładzie, żeby czyniło zadość przyjętym standardom wyglądu i poczuciu dobrego smaku. Czy aby na pewno?

Przyjrzyjmy się ciałom, które odmawiają podporządkowania się dyscyplinie i, wbrew panującej kulturze wstydu, odważyły się na odnalezienie spokoju, miłości i siły w swoim zwyczajnym kształcie. Czy takie ciała istnieją i, jeśli tak, gdzie można je znaleźć?

Zaprosiliśmy ilustratorki i ilustratorów do podzielenia się pracami, w których opowiadają o swoich doświadczeniach bycia w ciele: pięknym, brzydkim, zmysłowym, niedoskonałym, zawodnym, dostarczającym rozkoszy i bólu. Podczas Festiwal Queerowy Maj 2017 zobaczycie je w Galeria Łazienka.

Artyści i artystki biorące udział w wystawie: Ola Szmida, Frances Cannon
Ricardo Bessa i Giovanni Pota 

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w niedzielę 14 maja o 19:00. Do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku

TA Galeria feministyczna startuje w Krakowie!
Miejsce: Galeria Łazienka, Basztowa 4/1, Kraków
Data: 19.05.2017 w godzinach 15.00-17.00
Nowa instytucja kultury na mapie Krakowa! Jaka? TA Galeria feministyczna, której jeszcze nie było.

Już w piątek, 19 maja 2017 roku, wystawą "TA | Anne Seagrave | Involved" zainauguruje swoją działalność w Krakowie nowo powstała TA Galeria feministyczna // TA Feminist Gallery. Galerię powołała do życia założona przez Annę Chromik, Karolinę Harazim–Mazur i Ewę Pasternak–Kaperę TA Fundacja w partnerstwie z Currentart.space.

"Pomysł powstał w ważnym momencie intensywnych społecznych manifestacji, a zarazem na bazie indywidualnego niepokoju i buntu, w poczuciu dewaluacji postaw i pojęć związanych z feminizmem, z potrzeby działania. (…) Jestem przekonana, że sztuka może dać kobietom i szeroko pojmowanemu feminizmowi wiele potrzebnego fermentu do przesuwania granic, przełamywania tabu, wyzwolenia ze schematów, do działania i wprowadzania zmian" – mówi o swoim pomyśle Ewa Pasternak–Kapera, inicjatorka TA Fundacji i Galerii.

We wspólnej wypowiedzi jej twórczynie opowiadają: "TA Fundacja powstała z potrzeby obserwacji, analizy i promocji działań skoncentrowanych na feminizmie oraz nim inspirowanych. (…) Stworzona przez nas TA Galeria, która niniejszym – wystawą "TA | Anne Seagrave | Involve" – 19 maja 2017 roku rozpoczyna działalność, daje sztuce feministycznej dedykowaną przestrzeń i donośny kobiecy głos. Jest miejscem prezentacji artystycznych dokonań mierzących się z doświadczeniami kobiecości, wolności, odwagi czy samostanowienia. Daje wsparcie i zasoby do aktywizacji oraz rozwoju zarówno twórczyń o ugruntowanej renomie, jak i artystek o niewielkim jeszcze dorobku. Program, który TA Galeria realizuje, stanowi z założenia otwarcie szeroko zakrojonej debaty mającej na celu wzmocnienie i uczytelnienie wątków feministycznych, renegocjację strategii i pojęć, uwrażliwianie publiczności oraz wymierne wspieranie dobrych praktyk na rynku sztuki."

19 maja 2017 roku TA Galeria feministyczna jako pierwszą swoją wystawę zaprezentuje "TA | Anne Seagrave | Involved", a na niej Jamais vu – pracę eksponowaną w latach 2005–2007 w najbardziej niekonwencjonalnych, niezależnych przestrzeniach sztuki na całym świecie. Ekspozycja, oparta na dokumentacji 30-minutowego wyreżyserowanego portretu Anne Seagrave, mocno wpisuje się w nurt sztuki feministycznej oparty na czynnym wykorzystaniu przez artystki swego ciała jako obiektu sztuki.

W 2017 roku mija 35 lat od rozpoczęcia przez Seagrave aktywnego zaangażowania w realizowane na żywo praktyki artystyczne. Mamy tym większą przyjemność w ramach naszej pierwszej ekspozycji jako TA Galeria zaprosić również do udziału w spotkaniu z Artystką, które odbędzie się 27 maja o godz. 20:00 w ramach wernisażu wystawy. Poruszymy na nim tematy tak często obecne w sztuce Seagrave – użycia własnego wizerunku, eksploatacji siebie, własnego ciała i psyche. Zapytamy o performance jako medium feministyczne, osadzone w doświadczeniu i fizyczności. Zgłębimy wątek odwagi w eksploracji nienormatywnej cielesności i seksualności oraz flirtu z androgynią. I więcej. Zapraszamy!


Wydarzenie na Facebooku

Wiecie o ciekawym wydarzeniu w Waszym mieście? Sami coś organizujecie? Dajcie nam znać w komentarzu!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (99)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
WOMAN (?) 17.05.2017 10:42
Xoxo:
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????

DLACZEGO????
Papina McQueen (?) 11.05.2017 0:41
Witajcie!

W sobotę będzie magicznie w Krakowie.
Po pierwsze Parada a wieczorem o 20:00 zapraszamy do Teatru Szczeście na spektakl "Magiczny przelot" :)))
oren (29) Katowice 10.05.2017 11:57
hej, 20 maja odbędzie się "Śląsk dla różnorodności" info tutaj: https://web.facebook.com/events/1376722405776002/

A od 11 do 19 w Katowicach odbywa się 8 LGBT Film Festiwal. Dodatkowo 11 maja po seansie "Artykułu 18" Stowarzyszenie Tęczówka organizuje debatę o równości małżeńskiej z udziałem środowisk politycznych, ruchów społecznych i widzów.
Xoxo (?) 01.05.2017 16:29
Dlaczego Warszawa nie proponuje nic lesbijkom????????????????????????????????
Janusz   dodane przez Facebooka 30.04.2017 11:28
na maila da się taki rozkład otrzymywać?
zbychu (?) 30.04.2017 11:27
czy da się taki rozkład otrzymywać na maila?
Janusz   dodane przez Facebooka 30.04.2017 11:25
przed każdym weekendem coś takiego opracowujecie? czemu nie ma tej pieprzonej dziury KIELC na polskiej mapie LGBT?
Warszawska Lala (?) 25.04.2017 20:55
O imprezę dla samotnych lesbijek 30 plus w Warszawie proszę.....
chodźmywgóry (?) 22.04.2017 16:45
to już wiem gdzie nie chodzić żeby przykadkiem kogoś nie poznać :p :D
Leslie (?) 19.04.2017 20:24
Kiedy w Warszawie impreza dla lesbijek (a nie lgbt, gej)??

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran