logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
106
6
14

Najczarniejszy koszmar homofoba

Rozmowa z Remigiuszem Kaniewskim

Dodano: 05.12.2012, Aktualizacja: 13.01.2015

Rzadko występują w telewizji, nie ma ich w prasie, a jednak ich nazwiska są znane naszym czytelnikom i czytelniczkom. Włączają się w swoich miastach w organizację tęczowych imprez, festiwali filmowych, debat dotyczących równości, spotkań, warsztatów. Kim są i dlaczego robią to co robią? Zapraszamy do naszego nowego cyklu, w którym przedstawimy Wam krótkie rozmowy z ludźmi z całej z Polski, którym się chce coś robić dla i ze społecznością LGBT.

Rozmowa z Remigiuszem Kaniewskim, pomysłodawcą Tęczowego Oka Saurona, strony, dzięki której można masowo zgłaszać homofobiczne treści na Facebooku Homofobia w Internecie ma się dobrze? Zależy od miejsca. Serwisy działają według swoich wewnętrznych regulaminów. Z egzekwowaniem bywa różnie, ale w dużej części przypadków udaje się ją ograniczyć za pomocą zgłoszeń do administracji. Facebook, na którym istnieje Oko ma w swoim regulaminie zakaz umieszczania materiałów dyskryminujących m.in. orientację seksualną. Czym twoim zdaniem różni się homofobia, mowa nienawiści w Internecie od tej w „realu”? Internetowa mowa nienawiści przychodzi znacznie łatwiej, nie trzeba nawet ruszać się z miejsca, dodatkowo poczucie anonimowości jeszcze bardziej nakręca internetowych pieniaczy. Dochodzi jeszcze przekonanie o totalnej bezkarności nawet przy używaniu swojego imienia i nazwiska. Jak twoim zdaniem można dziś (skutecznie) walczyć z homofobią, rasizmem, ksenofobią? Najważniejsze to reagować. Część spraw można załatwić samemu. Większe problemy można rozwiązać wspólnie. Na samym początku zawsze stoi osoba, która da pierwsze info. Widzisz coś niepokojącego? Podziel się z innymi. Jeśli nie znajdzie się nikt kto zareaguje to sprawa jest automatycznie przegrana. Tak jak np. homofobiczna konferencja na UKSW, która w tym roku odbyła się (poprzednią udało się zablokować). Sprawa podjęta była dopiero po fakcie. Dlaczego akurat oko Saurona? Inspirowany codz...   ( Pozostało znaków: 6182 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187151   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Najczarniejszy koszmar homofoba Fot. za: facebook.com/oko.saurona
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku