logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
6
52

Bloginie i Blogowie: Wojtek Szot (4)

Niewolnik zrzuca okowy

Dodano: 18.08.2009, Aktualizacja: 18.08.2009

Nawiązuję tytułem do tekstu Sławomira Sierakowskiego "Geje jak carscy chłopi" świadomie - jesteśmy czasem jak niewolnicy, poddani, czekamy na wyzwolenie nie poprzez powstanie Spartakusa, a poprzez łaskę pana, który podaruje nam wolność. Oczekiwanie na status wyzwoleńca jednak nie wszystkim się podoba...

Nawiązuję tytułem do tekstu Sławomira Sierakowskiego "Geje jak carscy chłopi" świadomie - jesteśmy czasem jak niewolnicy, poddani, czekamy na wyzwolenie nie poprzez powstanie Spartakusa, a poprzez łaskę pana, który podaruje nam wolność. Oczekiwanie na status wyzwoleńca jednak nie wszystkim się podoba - niektórzy chcą walczyć choćby w bitwie utopijnej i nierównej, ale zawsze bitwie. Sytuacja wyzwoleńca też nie była najlepsza. Na dworze właściciela miał zapewniony marny wikt, posłanie i towarzystwo innych niewolników, po wyzwoleniu musiał "stanąć na nogi". Czy jak już się wyzwolimy to staniemy na nogi? A może jednak wolimy pozostać w poddańczym stanie. Takie pytania nasuwają mi się po przeczytaniu komentarzy pod artykułami na temat Naszej Sprawy 2 (pomysł wytyczenia "Rzeczpospolitej" procesu z powodu publikacji homofobicznych treści). Pozwólcie, że przytoczę co ciekawsze. 1. A ja nie popieram [Naszej Sprawy 2]. Jeżeli wolno wyśmiewać się z Radyja Maryja, katolików, grubasów, starej cioci kapci, chromych, pierdzących i drobnomiszczan, to wolno i z pedałów. Proszę nie robić z igły widły, chociaż w tym przypadku to raczej z ch**a w dupie ideologii. 2. Od siebie mogę dodać iż głupie teksty i grafiki, obrazić mogą wyłącznie innego głupca. 3. Paru "dzialaczy" ktorzy pojmuja demokracje tak jak opisal ja Marks, czyli walke klas, probuja narzucic w Polsce prawo pedalskiego szariatu. Jest to sto razy bardziej zalosne niz sama karykatura. Na koniec stanowisko redakcji jednego z portali LGBT: Podtrzymujemy nasze stanowisko, zbieżne z przytoczonym stanowiskiem kancelarii adwokackiej. Bronimy prawa homofobów do nienawidzenia pedałów, bo sami chcemy mieć prawo do nienawidzenia homofobów. Wolność poglądów przede wszystkim! Wszystkie te komentarze mają na celu wykazanie głupoty osób prywatnych, które nie zgadzają się na szerzenie treści homofobicznych w mediach. Ich - w tym moja - głupota polega na tym, że nie uznają wolności słowa jako wartości absolutnej. Drugim kłopotem jaki mają komentatorzy jest obawa p...   ( Pozostało znaków: 8513 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186809   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bloginie i Blogowie: Wojtek Szot (4) Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku