logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
35
19

Tusk pyta o związki, Godson mówi o "zboczeniach"

Związki niezgody, kolejny odcinek

Dodano: 13.05.2013, Aktualizacja: 13.05.2013

14 maja poseł Artur Dunin przekaże projekt ustawy o umowie partnerskiej szefowi klubu Platformy Obywatelskiej Rafałowi Grupińskiemu – donosi PAP. Projekt ustawy jest wynikiem wspólnej pracy posła Dunina i posła Jerzego Kozdronia. Czy poprze go konserwatywna część PO? Poseł John Godson w rozmowie z „Rzeczpospolitą” mówi, że jego dni w PO są policzone i dodaje, że jego zdaniem „homoseksualizm jest przeciwny naturze, tego rodzaju związki są sprzeczne z moim pojęciem rodziny. Ja do legalizacji takich związków ręki nie przyłożę”.

O m.in. związkach partnerskich rozmawiał premier Donald Tusk w zeszłą środę z klubem PO. 14 maja, czyli na najbliższym posiedzeniu Sejmu, poseł Dunin przekaże projekt ustawy o umowie partnerskiej Rafałowi Grupińskiemu. W projekcie znalazły się m.in. możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenie po sobie oraz ustalenie obowiązku alimentacyjnego. Pozostaje zapis o zawieraniu umowy przed notariuszem. Źródła PAP donoszą, że premier poinformował klub PO, iż rozmawiał z konstytucjonalistami, którzy potwierdzili, że zawieranie umowy przed notariuszem nie będzie niezgodne z konstytucją.

Pod koniec marca poseł Dunin powiedział TVN, że z projektu ustawy wykreślono USC i ograniczono się do wypełnienia i podpisana formularza w obecności notariusza. Partnerzy mają decydować, które z uprawnień ma objąć umowa – np. możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, czy dziedziczenia. Jednak nawet na ten „ponury żart”, jak w marcowej rozmowie z naszym portalem propozycję posła Dunina nazwał Hubert Sobecki z akcji Miłość Nie Wyklucza, nie było zgody „konserwatystów” w PO, którzy chcieli przedstawić swój projekt – o „wspólnym pożyciu”. Jacek Żalek powiedział w czwartek, że posłowie konserwatywni nie poprą projektu, który byłby niekonstytucyjny.

„Można deklarować, że się jest gejem, obnosić się z tym i wtedy człowiek spotyka się z sympatią, aprobatą mediów, kolegów z partii. A jeśli ktoś, tak jak ja, jest chrześcijaninem, konserwatystą, to jest piętnowany i wyśmiewany” – powiedział Godson dziennikowi „Rzeczpospolita”. „Zapewniam posła Godsona, że z niczym się specjalnie nie obnosiłem. Mówiłem, podobnie jak poseł, co czuję, jakie mam poglądy, kim jestem” – odpowiedział na swoim profilu facebookowym działacz PO, Radomir Szumełda. Poseł Godson powiedział też Robertowi Mazurkowi, że jego zdaniem homoseksualizm (jak i pedofilia i zoofilia) jest zboczeniem. „Wiem, że to słowo ma w polszczyźnie zabarwienie pejoratywne, brzmi negatywnie, ale jeśli na spokojnie zaanalizujemy jego znaczenie, to będziemy musieli powiedzieć: Tak, homoseksualizm to zboczenie. Bo co to jest zboczenie? Zbaczać to odchodzić od głównej drogi, prawda? A jak mężczyzna zamiast kochać się z kobietą woli drugiego mężczyznę…”.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (19)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
mightmagic96 (21) Krotoszyn 15.05.2013 19:49
Skoro homoseksualizm to zboczenie to idąc ta droga bycie czarnym możemy nazwać kalectwem. I posuwając się dalej nie powinnismy wpuszczać czarnych do Polski, bo to nie jest normalne. Przecież tu powinni żyć biali ludzie.
lenamadcaffee (23) Lublin 15.05.2013 11:50
Asteria:
Czy Godson naprawdę nie widzi różnicy między homoseksualistami , a zoofilami?! Twierdzi , że to takie samo zboczenie... Jestem wściekła na Tuska, że przyjął Godsona do P0. Mówili dzisiaj w tv , że dni Tuska są policzone.


Oby... w sumie dziwne jest to, że nikt mu jeszcze mordy nie obił
lenamadcaffee (23) Lublin 15.05.2013 11:48
Pospolita Klęska
vito212121 (?) 14.05.2013 21:37
Prestiż. To sie w życiu liczy. Przez to ze homo nie ma prestiżu to ludzie sie tego wstydzą i boja sie przyznać. Ślub w USc jadalnych homo wreszcie prestiżu. Nam to b potrzebne. Bo celem zmian w prawie jest i to aby wreszcie bycie homo przestało byc trądem.
vozu (26) Wrocław 14.05.2013 17:59
vito212121:
Związek partnerski musi być zawierany w USC a nie u notariusza. Tylko poprzez ceremonię w USC zyska on prestiż podobny do małżeństwa.

Prestiż, serio?
Byłem przekonany, że chodzi w tym wszystkim o zwykłe, praktyczne przywileje, a nie jakiś wydumany prestiż... z taką postawą roszczeniową to nic się nie wywalczy.
vito212121 (?) 14.05.2013 17:38
Związek partnerski musi być zawierany w USC a nie u notariusza. Tylko poprzez ceremonię w USC zyska on prestiż podobny do małżeństwa.
moon89 (?) 14.05.2013 14:20
W 100% zgadzam się z przedmówcą :):):)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 13.05.2013 21:57
marcelq:
Godson niech najpierw zasięgnie fachowej literatury, bo nie zna faktów i plecie głupoty. Ach, ale nie, bo wtedy musiałby przyznać się, że się mylił, a Polacy to naród nieomylnych męczenników.

Zwracam uwagę, że Pan Godson jest jedynie obywatelem Państwa Polskiego!
Do Narodu Polskiego można co najwyżej zaliczyć jego pół-polskie dzieci ale jego samego absolutnie nie!
marcelq (?) 13.05.2013 21:47
Z tego, o wiem - ale mogę się mylić, prawnikiem nie jestem - pomówienie czy świadczenie nieprawdy jest karalne, a stwierdzenie, że homoseksualizm to zboczenie jest właśnie świadczeniem nieprawdy. Szkoda tylko, że takiego (p)osła chroni immunitet, bo nic mu zrobić nie można.
bombadil (23) Warszawa 13.05.2013 19:05
Patrząc na to co się dzieje na świecie, stwierdzić mogę tylko tyle, że przez takich ludzi jak Pan Godson Polska jest sto lat za murzynami.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tusk pyta o związki, Godson mówi o "zboczeniach" Demonstracja pod Sejmem, lipiec 2012 (Fot. ro)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku