Korespondencja z Danii
Jedynie co drugi homoseksualny Duńczyk jest wyoutowany w swoim miejscu pracy. Taki wniosek płynie z nowego badania przeprowadzonego przez organizację non-profit Q-factor, która badała otwartość wobec seksualności w pracy. Pernille Steckhahn-Strohmer, koordynatorka projektu, podsumowuje: "Około 30 procent nie mówi albo w ogóle o swoim homoseksualizmie, albo dzielą się tym tylko z najbliższymi współpracownikami. Jeśli chodzi o różnice w obrębie płci, to rzecz dotyczy 23% lesbijek, ale aż 33% mężczyzn. To duży problem, że w tolerancyjnym kraju, jakim jest Dania, nie jesteśmy bardziej otwarci. Wiele przedsiębiorstw koncentruje się na swojej polityce wobec np. imigrantów, natomiast bardzo niewiele dostrzega homoseksualnych pracowników.
Anders Reinholdt Jonssen
Jedynie co drugi homoseksualny Duńczyk jest wyoutowany w swoim miejscu pracy. Taki wniosek płynie z nowego badania przeprowadzonego przez organizację non-profit Q-factor, która badała otwartość wobec seksualności w pracy. Pernille Steckhahn-Strohmer, koordynatorka projektu, podsumowuje: "Około 30 procent nie mówi albo w ogóle o swoim homoseksualizmie, albo dzielą się tym tylko z najbliższymi współpracownikami. Jeśli chodzi o różnice w obrębie płci, to rzecz dotyczy 23% lesbijek, ale aż 33% mężczyzn. To duży problem, że w tolerancyjnym kraju, jakim jest Dania, nie jesteśmy bardziej otwarci. Wiele przedsiębiorstw koncentruje się na swojej polityce wobec np. imigrantów, natomiast bardzo niewiele dostrzega homoseksualnych pracowników."
Z wnioskami zgadza się Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek (LBL), które uważa domniemanie heteroseksualności z... ( Pozostało znaków: 3650 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.