logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
70
2
18

Homoseksualiści siedzą w pracy w szafie?

Korespondencja z Danii

Dodano: 10.08.2011, Aktualizacja: 10.08.2011

Jedynie co drugi homoseksualny Duńczyk jest wyoutowany w swoim miejscu pracy. Taki wniosek płynie z nowego badania przeprowadzonego przez organizację non-profit Q-factor, która badała otwartość wobec seksualności w pracy. Pernille Steckhahn-Strohmer, koordynatorka projektu, podsumowuje: "Około 30 procent nie mówi albo w ogóle o swoim homoseksualizmie, albo dzielą się tym tylko z najbliższymi współpracownikami. Jeśli chodzi o różnice w obrębie płci, to rzecz dotyczy 23% lesbijek, ale aż 33% mężczyzn. To duży problem, że w tolerancyjnym kraju, jakim jest Dania, nie jesteśmy bardziej otwarci. Wiele przedsiębiorstw koncentruje się na swojej polityce wobec np. imigrantów, natomiast bardzo niewiele dostrzega homoseksualnych pracowników.

Anders Reinholdt Jonssen Jedynie co drugi homoseksualny Duńczyk jest wyoutowany w swoim miejscu pracy. Taki wniosek płynie z nowego badania przeprowadzonego przez organizację non-profit Q-factor, która badała otwartość wobec seksualności w pracy. Pernille Steckhahn-Strohmer, koordynatorka projektu, podsumowuje: "Około 30 procent nie mówi albo w ogóle o swoim homoseksualizmie, albo dzielą się tym tylko z najbliższymi współpracownikami. Jeśli chodzi o różnice w obrębie płci, to rzecz dotyczy 23% lesbijek, ale aż 33% mężczyzn. To duży problem, że w tolerancyjnym kraju, jakim jest Dania, nie jesteśmy bardziej otwarci. Wiele przedsiębiorstw koncentruje się na swojej polityce wobec np. imigrantów, natomiast bardzo niewiele dostrzega homoseksualnych pracowników." Z wnioskami zgadza się Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek (LBL), które uważa domniemanie heteroseksualności z...   ( Pozostało znaków: 3650 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187017   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Homoseksualiści siedzą w pracy w szafie? William Sorensen
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku