logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
113
2
37

SLD skojarzy związki?

Związki partnerskie na bis

Dodano: 09.09.2009, Aktualizacja: 09.09.2009

Na uboczu "głównego" nurtu medialnego wypłynęła informacja, która, gdyby tylko przedrukowała ją na pierwszej stronie "Gazeta Wyborcza", wywołałaby gorącą i pełną emocji dyskusję. Niestety, notatka o inicjatywie SLD dotyczącej ustawy o związkach partnerskich dla par jednopłciowych pojawiła się w mniej popularnym Newsweeku, który pogrążając ją dodatkowo fatalnym tytułem ("Lewica kojarzy związki") skazał niejako temat na banicję.

- Magda Korona - "Jeszcze nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji najważniejszego chyba postulatu środowisk LGBT wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich" - pisał w czerwcu na łamach Innej Strony Radek Oliwa. Ten hurraoptymistyczny wstęp wynikał z dosyć przypadkowego, jak się wtedy wydawało, nagromadzenia w jednym miejscu i podobnym czasie przychylnych wypowiedzi różnych osób publicznych właśnie na temat związków partnerskich. Ze zrozumieniem o związkach partnerskich mówił cały przekrój sceny politycznej - szef gabinetu politycznego premiera Tuska Sławomir Nowak, posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska, szef PE, wtedy jeszcze pretendujący na to stanowisko, Jerzy Buzek, a nawet arcybiskup Kazimierz Nycz. Napięcie rosło i temperatura dyskusji niewątpliwie przekroczyłaby stan wrzenia, gdyby nie parlamentarne wakacje, po których, jak możemy się domyślać posłanki i posłowie wrócili do punktu wyjścia ponownie stając się politycznymi tabula rasa (wyjątek stanowi zachowanie dyscypliny partyjnej). Na ...   ( Pozostało znaków: 4219 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186815   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
SLD skojarzy związki? © stockexperts.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku