logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
77
6
19

Ustawa w kwietniu w Sejmie?

Piekarska: "Posłowie muszą być wyposażeni w wiedzę i argumenty"

Dodano: 28.03.2011

"Projekt ustawy wyszedł z obróbki legislacyjnej i w połowie kwietnia zostanie zaprezentowany na posiedzeniu Klubu Lewicy" - powiedziała nam Katarzyna Piekarska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy: na początku lutego SLD zapowiedziało, że ustawa pojawi się w Sejmie jeszcze w marcu.

Poseł SLD, Sławomir Kopyciński, gotową po konsultacjach prawniczych ustawę wraz z uzasadnieniem otrzymał... 3 dni temu. Opóźnienia Piekarska tłumaczy dyskusją wokół OFE oraz kwestiami związanymi ze służbą zdrowia. Podkreśliła jednak, że nie na najbliższym - ale na następnym posiedzeniu Klubu Lewicy, na które zostaną zaproszeni także przedstawiciele organizacji LGBT, zostanie ona członkom SLD przedstawiona (okolice 13-15 kwietnia). "Zależy nam też by członków SLD wyposażyć w wiedzę i argumenty na temat ustawy, żeby mogli jej bronić, gdy rozjadą się do swoich regionów i będą o nią pytani" - dodała.

Tomasz Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii oraz członek Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich, która przez kilka miesięcy w całej Polsce zbierała oddolnie postulaty dotyczące projektu ustawy, powiedział nam, że to bardzo dobry czas na dyskusję o ustawie: "Cieszę się, że finalizujemy prace nad przygotowaniem projektu , które rozpoczęły się po paradzie w 2009 roku. Oczywiście - zajęło to więcej czasu niż myśleliśmy. Liczę, że jeszcze w tej kadencji będzie czytanie ustawy w Sejmie, które wywoła dyskusję - czas jest dobry, albowiem zbliża się kampania wyborcza i ustawa z pewnością będzie jej tematem. Bardzo ciekawi mnie stanowisko PO - tak naprawdę los tego projektu jest w rękach marszałka Sejmu - Grzegorza Schetyny. Mam nadzieję że projektu ustawy nie spotka podobny los jak projektu prof. Szyszkowskiej, który przed kampanią wyborczą został pominięty przez ówczesnego marszałka Sejmu, Włodzimierza Cimoszewicza" - powiedział naszemu portalowi. Nie ukrywa jednak swojego umiarkowanego optymizmu: "Czy jestem aż takim optymistą i wierzę, że ustawa w tej kadencji zostanie uchwalona? Bardzo bym chciał żeby tak było, ale niezależnie od tego co się stanie - zapewniam, że Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich będzie kontynuowała swoją działalność, także w następnej kadencji Sejmu".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (19)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
labryska89 (28) Poznań 31.03.2011 19:12
raczej mało prawdopodobne, aby ta ustawa teraz przeszła, ale przynajmniej znów będzie głośno o związkach partnerskich, a to BARDZO dobrze :)
minimal (30) Chesterfield 30.03.2011 6:37
a pamiętacie panią Senyszyn? http://www.youtube.com/watch?v=2Dnk61TGNk0 szkoda, że tak mało pokazali
marsz był 16.05.2009 wybory były w lipcu... heh... heh... dużo gadania... nic nie zrobili... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
kafor (51) polskie 29.03.2011 19:35
Pod koniec kwietnia co najwyżej projekt będzie przedstawiony przez SLD - a nie znajdzie sie w lasce marszałkowskiej.

Jak podał dziś T. Szypuła na FB, po przedstawieniu projektu GI zamierza (już to robili, więc po co?) po raz kolejny objechać kraj i przeprowadzić następne spotkania.
purple-haze (?) 29.03.2011 9:37
i tak na nich nie zagłosuję :P
ginger_lee (33) Londyn/D.G. 29.03.2011 9:21
Mimo,ze to zagrywka wyborcza to sie cieszę,ze w końcu ktoś rusza ten temat.Mało prawdopodobne jest przepchniecie tej ustawy,ale nie można tracić nadziei na przyszłość.Teraz to taka loteria bo nie jest wiadome jak przebiegna wybory i jakie koalicję sie utworzą,ale pierwszy krok jest i to ważne.
minimal (30) Chesterfield 29.03.2011 5:38
pożyjemy-zobaczymy... póki co nie wierzę by teraz przeszło... jeszcze bardzo długa droga przed nami i przed całą polską... Oni nie wiedzą/nie rozumieją po co to wszystko... powiedzmy to prosto w twarz i spójrzmy sobie w oczy polska jest zbyt zamkniętym krajem by przeszło...
pozdrawiam ;)
vito212121 (?) 28.03.2011 23:22
Dokladnie.to po co ta cala szopka? Zeby pochlac wodke! I pirobic cyrk z naiwnych homo...
ac91 (?) 28.03.2011 22:48
Sądzę, że wiara w uchwalenie takiej ustawy to straszna naiwność.. PO i PiS zajmują zdecydowaną większość mandatów w Sejmie, nie ma opcji żeby to przeszło. Poza tym po co mieliby tracić głosy moherowego elektoratu.
vito212121 (?) 28.03.2011 22:34
pinoteres, slusznie piszesz ze ciezko odróżnić czym różni się jedna partia od drugiej, pamietaj,politycy to hedna rodziba, oni walcza ba pokaz I chlaja potem razem,wodke I smieja sie z glupich ktorzy wierza w rozne kolory..
extra_marginem (?) 28.03.2011 20:47
No. Kampania piękna. Szkoda, że to tylko zagrywka. Kto w Sejmie poprze tą ustawę, skoro nawet w niby - lewicowym SLD nie wszyscy popierają środowisko LGBT?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku