logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
78
2
0
Filmy LGBT

Artykuł Osiemnasty (2015)

Artykuł Osiemnasty to pełnometrażowy film dokumentalny o braku równości małżeńskiej w Polsce.

Artykuł Osiemnasty to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym stawiamy pytanie o to, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Mimo 25 lat wolności i demokracji osoby homoseksualne nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa jest dla wielu z nich nie tylko problemem utrudniającym normalne, zwykłe życie, ale także symbolem traktowania przez własną ojczyznę jak obywateli drugiej kategorii.

Tytuł filmu nawiązuje do art. 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników nowych regulacji jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania kwestii związków jednopłciowych.

Poprzez wywiady z ekspertami, działaczami społecznymi i osobami, które pragną sformalizować swój związek z osobą tej samej płci, film mierzy się z powszechnie panującymi w polskiej rzeczywistości mitami i stereotypami o osobach homoseksualnych.
Artykuł Osiemnasty to jednak nie tylko o głos w debacie na temat praw mniejszości seksualnych, temat ten staje się bowiem okazją do rozmowy o Polsce, o polskiej demokracji i polityce, a także o stanie debaty publicznej i roli mediów w życiu publicznym.#ART18 na QUEER.PL

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Freja (?) 14.03.2016 18:11
gdzie mogę go obejrzeć ?
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.9/5 (80)

Oryginalny tytuł: Artykuł Osiemnasty

Reżyseria: Bartosz Staszewski

Strona filmu: https://www.facebook.com/…

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
yuzuru
poleca Siedemnaście
yuzuru
poleca Jonathan
maximus379
poleca Akron
magdalena-w-b
poleca Deadpool

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku