logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
132
10
61

Czy polscy rodzice są gotowi na wszystko?

Kilka słów o rodzicielstwie

Dodano: 07.02.2013, Aktualizacja: 08.02.2013

Rodzicielstwo to jedno z największych wyzwań człowieka. Tak było, jest i nic nie wskazuje, że kiedyś się to zmieni. Dlaczego? Bo rodzicielstwo to więcej niż zwykła odpowiedzialność za drugiego, jakże bezbronnego człowieka. To zmiana własnej perspektywy, a zmiany autoplastyczne (nas względem rzeczywistości) do łatwych nie należą, szczególnie w przypadku osób nieheteroseksualnych, które zmagają się nie tylko z wychowaniem dziecka, ale i nierzadko z wrogo nastawionym społeczeństwem. Społeczeństwem, w które – chcąc nie chcąc – muszą wprowadzić potomka.

- Marcel Kucaj - W aspekcie społecznym, szerszym od czysto biologicznego, w rozumieniu więzi społecznych, a nie genetycznych, rodzina jest niezwykle ważna. Po prostu i dla każdego. To rodzina przychodzi nam z pomocą w chwili zwątpienia. To rodzina pcha nas do przodu w objęcia sukcesu. To rodzina jest bezpiecznym repozytorium naszych sekretów i marzeń. Jako dorośli, w odróżnieniu od dzieci, nabyliśmy odpowiednio bogate zasoby do wykorzystania w walce z codziennością. Przede wszystkim posiadamy ukształtowaną osobowość, mieliśmy też szansę zdobyć doświadczenie, z którego teraz możemy czerpać. Jesteśmy również w stanie podejmować samodzielnie decyzje, których konsekwencje powinny dotyczyć jedynie nas samych. Jednak wraz z pojawieniem się w rodzinie wrażliwego i delikatnego dziecka – czy to biologicznego, czy nie – nabywamy wrażliwości, która paradoksalnie staje się zarówno naszym słabym punktem, jak i motorem do ochrony słabszych. Adopcja to dobro dziecka, a nie kaprys rodziców Tak napraw...   ( Pozostało znaków: 4228 )
Marcel Kucaj Autor: Marcel Kucaj Tłumacz, lektor, psycholog Lingwistyka i służba zdrowia w służbie zdrowia i języka, czyli tłumacz, lektor, psycholog ze specjalnością kliniczną i stażysta na dziennym oddziale psychiatrycznym w jednym. Prywatnie zapalony kucharz i bloger.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193430   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy polscy rodzice są gotowi na wszystko? (c) Tatagatta - Fot. Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku