logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
3
40

Nauka, wiara i homoseksualność

Nieustępliwy pokojowy opór

Dodano: 07.02.2012, Aktualizacja: 07.02.2012

Niezwykle istotne jest rozpowszechnianie opartej na faktach wiedzy naukowej na temat homoseksualności – przekonuje na swej stronie grupa polskich Chrześcijan LGBT Wiara i Tęcza, polecając tym samym bardzo ciekawą broszurę Jeffa Lutesa z organizacji Soulforce, „Co nauka mówi – a czego nie mówi – o homoseksualności”, w przekładzie dra Jerzego Krzyszpienia. Broszura jest swoistym vademecum dotyczącym homoseksualności oraz przeglądem literatury naukowej. Przedstawiamy wstęp tłumacza oraz fragmenty broszury. Całość dostępna jest na stronie Wiary i Tęczy. Zachęcamy do lektury!

W dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest rozpowszechnianie opartej na faktach wiedzy naukowej na temat homoseksualności – przekonuje na swej stronie grupa polskich Chrześcijan LGBT Wiara i Tęcza, polecając tym samym bardzo ciekawą broszurę Jeffa Lutesa z organizacji Soulforce, „Co nauka mówi – a czego nie mówi – o homoseksualności”, w przekładzie dra Jerzego Krzyszpienia. Broszura jest swoistym vademecum dotyczącym homoseksualności oraz przeglądem literatury naukowej. Przedstawiamy wstęp tłumacza oraz wstęp do broszury dra Jacka Dreschera. Całość dostępna jest na stronie Wiary i Tęczy. Zachęcamy do lektury! Wiara i Tęcza dziękuje organizacji Soulforce i Tłumaczowi za zezwolenie na opublikowanie online niniejszego przekładu na język polski. Jeff Lutes „Co nauka mówi – a czego nie mówi – o homoseksualności” Przekład: Jerzy Krzyszpień O autorze Jeff Lutes jest licencjonowanym psychoterapeutą w Austin w Teksasie. Swoją prywatną praktykę rozpoczął w 1988 roku. Kierował kilkoma programami leczniczymi, zarówno szpitalnymi, jak i ambulatoryjnymi. Jego specjalność kliniczna to pomaganie parom, zarówno różnopłciowym, jak i jednopłciowym, w poprawianiu jakości ich związków i umiejętności wychowania dzieci. Jeff Lutes jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Poradnictwa (American Counseling Association), Amerykańskiego Towarzystwa Doradców Pastoralnych (American Association of Pastoral Couselors) i Rady ds. Współczesnych Rodzin (Council on Contemporary Families). W latach 2006-2009 był dyrektorem organizacji Soulforce, Inc. (Siła Duszy). On i jego małżonek, Gary Stein, poznali się w 1997 roku i są ojcami trojga adoptowanych dzieci. Podziękowanie Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy swoimi zachętami i uwagami przyczynili się do powstania tego vademecum, a są wśród nich Jack Drescher, Simon LeVay, Robert Jay-Green, Paul Dodd, Kathi Westcott, Virgil Richard, Mel Wight, Marsha McDonough i Ellen Osborne. Przede wszystkim zaś dziękuję mojej rodzinie. Rola o...   ( Pozostało znaków: 8638 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187071   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nauka, wiara i homoseksualność Fot. .shock - (c) Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku