logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
8
29

Wywiady IS: Robert Biedroń

Marzę o nowej lewicy

Dodano: 03.10.2011, Aktualizacja: 13.04.2015

Chciałbym zmieniać polską politykę w podejściu do nowoczesności, do myśli europejskiej, humanistycznej bo taka myśl, takie idee są mi najbliższe. I na takich fundamentach zbudowana jest dzisiejsza Europa. Nie chciałbym, żeby Polska odstawała od tych wartości, chciałbym, żebyśmy w końcu doszusowali w takim myśleniu przynajmniej do średniej europejskiej - mówi w rozmowie z nami Robert Biedroń.

Co zamierzasz zrobić jak już się znajdziesz w Sejmie? Jakie są Twoje plany? Przede wszystkim zmieniać Polskę na bardziej nowoczesną, otwartą i tolerancyjną. Dzisiaj Polsce potrzebna jest gruntowna zmiana stylu myślenia w polityce. Polacy są zmęczeni polityką, mają dość polityków, tych samych twarzy w polityce, które nami rządzą a tak naprawdę niewiele zmieniają. Politycy PO, PiS-u, SLD i PSL niewiele różnią się od siebie poglądami: wszyscy mają tak samo konserwatywne, zaściankowe pomysły na Polskę. Polsce potrzebna jest zmiana w myśleniu o polityce i ja chciałbym tę zmianę przeprowadzić. Jestem osobą, której udało się wprowadzić trudny temat osób LGBT na scenę publiczną i m.in. dzięki Kampanii Przeciw Homofobii dokonała się olbrzymia zmiana w polskim społeczeństwie i chciałbym tę zmianę, energię, którą nadal posiadam spożytkować teraz w polityce. Sprawić, żeby polityka też się zmieniła, tak jak zmienia się polskie społeczeństwo w kwestii podejścia do gejów i lesbijek. Chciałbym zmieniać polską politykę w podejściu do nowoczesności, do myśli europejskiej, humanistycznej bo taka myśl, takie idee są mi najbliższe. I na takich fundamentach zbudowana jest dzisiejsza Europa. Nie chciałbym, żeby Polska odstawała od tych wartości, chciałbym, żebyśmy w końcu doszusowali w takim myśleniu przynajmniej do średniej europejskiej. I Twoim zdaniem uda się to właśnie z Ruchem Palikota? Jestem przekonany, że się uda. Ruch Palikota to całkiem inna jakość w polityce. Ruch Palikota to ruch społeczny, obywatelski, to nie partyjniacy tak jak w PO, w PiS-ie, w PSL i SLD, ale osoby, które wywodzą się z organizacji pozarządowych. To ludzie, którzy na co dzień pracują ze społeczeństwem, czyli nie łączą ich jakieś interesy partyjne, a więzi społeczne. To coś nowego, co może odmienić oblicze polskiej polityki. Duże nadzieje pokładałem w SLD, przecież połowę swojego życia spędziłem w SLD mając nadzieję, że zmienię tę partię i dużo udało mi się tam zrobić. Odchodząc zostawiłem tam wielu przyjaciół, wiele osób, które dzisiaj są w SLD, ale niewiele mogą zrobić bo SLD, podobnie jak inne partie, jest partią betonu, bez koncepcji, bez wizji na p...   ( Pozostało znaków: 9175 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187033   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS: Robert Biedroń Robert Biedroń
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku