logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
7
10

Pożegnanie Krzysztofa Kolbergera

1950-2011

Dodano: 04.02.2011, Aktualizacja: 04.02.2011

Właśnie mija miesiąc od śmierci Krzysztofa Kolbergera, znakomitego aktora, niezwykle popularnego od niemal czterdziestu lat. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w mediach, pokazano nie tylko poświęcony mu film dokumentalny „Kolba, na szczęście!”, ale także przypomniano jego dawne dokonania. Pośmiertnie aktor został oznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury polskiej i osiągnięcia w pracy twórczej".

Właśnie mija miesiąc od śmierci Krzysztofa Kolbergera, znakomitego aktora, niezwykle popularnego od niemal czterdziestu lat. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w mediach, pokazano nie tylko poświęcony mu film dokumentalny „Kolba, na szczęście!”, ale także przypomniano jego dawne dokonania. Pośmiertnie aktor został oznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury polskiej i osiągnięcia w pracy twórczej". Na portalach i stronach LGBT ta śmierć została niezauważona, chociaż od wielu lat domniemany homoseksualizm aktora stanowił jeden z tematów rozmów na temat znanych gejów, tego rodzaju informacji także nigdy nie brakowało na forach internetowych przy okazji tekstów mu poświęconych. Sam Kolberger nie zdecydował się wypowiedzieć publicznie o tej sferze swojego życia, za to stał się jednym z symboli walki z rakiem. Jako jedna z pierwszych znanych osób nie tylko opowiedział o swojej chorobie, ale także potem regularnie, przez kilkana...   ( Pozostało znaków: 4136 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186961   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pożegnanie Krzysztofa Kolbergera Krzysztof Kolberger w "Mazepie" (1975), fot. filmpolski.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku