logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
15
18

O "Wyjściu z cienia"

Wywiad-rzeka z Jackiem Poniedziałkiem

Dodano: 27.10.2010, Aktualizacja: 27.10.2010

W tym roku mija pięć lat od coming outu Jacka Poniedziałka. Dokładnie 14 grudnia 2005 roku na pierwszej stronie "Faktu" pojawiło się wyznanie: "jestem gejem", a potem przez kolejne tygodnie informowały o tym inne media, były też wywiady z aktorem w "Gali", "Replice" i "Filmie".

W tym roku mija pięć lat od coming outu Jacka Poniedziałka. Dokładnie 14 grudnia 2005 roku na pierwszej stronie „Faktu” pojawiło się wyznanie: „jestem gejem”, a potem przez kolejne tygodnie informowały o tym inne media, były też wywiady z aktorem w „Gali”, „Replice” i „Filmie”. Pod koniec 2005 roku Poniedziałek był cenionym aktorem teatralnym kojarzonym z głośnymi spektaklami Krzysztofa Warlikowskiego („Oczyszczeni”, „Hamlet”, „Bachantki”), który właśnie zdobył masową popularność grając ukochanego Marty Mostowiak w serialu „M jak miłość”. Coming out nie tylko mu nie zaszkodził, ale można wręcz odnieść wrażenie, że pomógł ugruntować pozycję jednego z najciekawszych polskich aktorów. Wciąż odnosił sukcesy na scenie („Anioły w Ameryce”), jednocześnie pojawiał się w popularnych serialach („Magda M.”, „Klub szalonych dziewic”, „Ekipa”, „Na wspólnej”), wziął też udział w polsatowskim show „Jak oni śpiewają!”. Teraz natomiast przyszedł czas na książkę w formie wywiadu-rzeki, którego Jacek Poniedziałek udzielił Renacie Kim. Treść Zaczyna się oczywiście od dzieciństwa spędzonego w Krakowie. Zmarły przedwcześnie ojciec, matka, rodzeństwo, babcia, skromne warunki bytowe. Potem jest czas szkoły średniej, udzielania się w amatorskim teatrze, fascynacji Maanamem i przyjaźni z Korą, odkrywania własnego homoseksualizmu. Wreszcie studia aktorskie, związki z mężczyznami, nauka u Krystiana Lupy, angaż do Teatru Starego. Koniec lat 90. to przeprowadzka do Warszawy, ...   ( Pozostało znaków: 6447 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186936   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku