logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
90
3
18

Piękno trójkątów

III LGBT Film Festival

Dodano: 23.04.2012, Aktualizacja: 23.04.2012

19 kwietnia br. zakończył się III LGBT Film Festival. To był tydzień LGBT w kinach Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska i Katowic. Oprócz samych filmów taki przegląd ma wartość trochę podobną do… Parady Równości. Zamiast „bezpiecznie” tkwić w domowym zaciszu przed komputerem czy telewizorem, idziemy do kina i oglądamy „pedalskie filmy” publicznie, z innymi widzami

19 kwietnia br. zakończył się III LGBT Film Festival. To był tydzień LGBT w kinach Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska i Katowic. Oprócz samych filmów taki przegląd ma wartość trochę podobną do… Parady Równości. Zamiast „bezpiecznie” tkwić w domowym zaciszu przed komputerem czy telewizorem, idziemy do kina i oglądamy „pedalskie filmy” publicznie, z innymi widzami Polskie kino LGBT właściwie nie istnieje, za to kino LGBT w Polsce ma się coraz lepiej. Polskie fabuły, w których głównymi bohaterami są geje czy lesbijki, można policzyć na palcach. I to w całej historii. Za to na ekranach polskich kin w samym bieżącym roku szykuje się nam takich filmów jeszcze co najmniej kilka. A za nami już „Zupełnie inny weekend” Andrew Haigha i „Skowyt” Roba Epsteina i Jeffreya Friedmana. Do tego dochodzą premiery DVD (ostatnio na przykład wszystkie pięć części gejowskiej komedii pomyłek „Eating Out”), premiery na outfilm.pl (co 2 tygodnie nowy film!). No i główne święto kina LGBT w Polsce, czyli organizowany przez Imago Film festiwal. Program stanowił misz-masz bez wyraźnego motywu przewodniego, ale amatorzy kina LGBT nie powinni chyba mieć powodu do narzekań. Odbezpieczony granat Na otwarcie zobaczyliśmy „Piękno” z RPA (reż O. Hermanus). Ci, co przegapili seans, dostaną drugą szansę, bo Tongariro wprowadza film do regularnej dystrybucji pod koniec maja. Jeśli spodziewacie się pięknych krajobrazów i romantycznej historii męsko-męskiej lub damsko-damskiej, to srogo się zawiedziecie. „Piękno” to sugestywne kino z dość odrażającym typem w roli głównego bohatera. Czterdziestokilkuletni, potężny Francois - biznesmen, mąż i ojciec - ma życie ułożone. Swój homoseksualizm „załatwia” na boku, w ukryciu. Sprawy wymykają mu się spod kontroli, gdy na weselu córki spotyka dawno nie widzianego bratanka. Chłop...   ( Pozostało znaków: 7704 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187092   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Piękno trójkątów "Piękno"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku