logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
3

Sporo się wydarzyło

Yga Kostrzewa podsumowuje rok 2007

Dodano: 03.01.2008, Aktualizacja: 03.01.2008

Kiedy patrzę na ten miniony rok, aż nie mogę się nadziwić. Tyle się wydarzyło! I to podczas rządów (a może dzięki nim?) tak bardzo nam niesprzyjających...

- Yga Kostrzewa (Lambda) - Kiedy patrzę na ten miniony rok, aż nie mogę się nadziwić. Tyle się wydarzyło! I to podczas rządów (a może dzięki nim?) tak bardzo nam niesprzyjających... Rok rozpoczął się artykułem w Wysokich Obcasach "Dwie mamy Jasia" - o wychowywaniu dzieci przez pary jednopłciowe; do tej pory ukazało się zaledwie kilka artykułów w polskiej prasie na ten temat. Początek roku to również niedobra dla naszego wizerunku kłótnia między działaczami LGBT o pomnik ofiar gejowskich. Po pierwsze niepotrzebna kłótnia na forum publicznym, a po drugie - pomysł zakładał jedynie upamiętnienie ofiar męskich - gejowskich (w zamyśle i lokalizacji), a gdzie (znów) lesbijki? Z ważnych wydarzeń według mnie, które się odbyły w 2007 roku, warto wspomnieć: - prezydent RP podczas obchodów 62 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz wspomina, iż w obozie ginęły również osoby homoseksualne (po raz pierwszy z ust polityka pada takie zdanie) - inscenizacja "Aniołów w Ameryce" w TR Warszawa. Premiera narobiła trochę hałasu, bo pięknie pokazuje hipokryzję i podwójne życie osób homoseksualnych; smaczku dodawał fakt, iż przekładu dokonał niedawno ujawniony gej Jacek Poniedziałek i wiele wniósł w samą sztukę - akcja KPH "Ty pedale, ty lesbo - nienawiść boli" - kontrowersyjna, ale przyniosła (...   ( Pozostało znaków: 5542 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186684   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sporo się wydarzyło rys. Marcin Skoczek, skoq.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku