logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
0
4

Wywiady Repliki: Rafał Maćkowiak

Ani nowość, ani tabu

Dodano: 04.12.2008, Aktualizacja: 04.12.2008

Żyję w rzeczywistości, w której homoseksualizm nie jest ani nowością, ani tabu. W teatrze ten temat jest dość dobrze "przerobiony". Właściwie sztuka o samym homoseksualizmie byłaby dziś już trochę passé...

- W "Senności" grasz Adama, młodego lekarza, który nie umie powiedzieć rodzicom, że jest gejem. Znasz takich ludzi? - Tak. Miałem kolegę, który żył w stałym związku z facetem, a rodzice o niczym nie wiedzieli. Ale nie wzorowałem się na nim. Homoseksualizm Adama nie był dla mnie głównym tropem w konstruowaniu tej postaci, choć później zauważyłem, że to się uwypukliło, tak jednak musiało być. To człowiek, którego życie w pewnym momencie musi zderzyć się z rzeczywistością, ponieważ ona nie przewiduje, że Adam może być homoseksualny. On w tej rzeczywistości tkwi, to trwa latami, wiąże się z jego wychowaniem, rodziną itd. Adam długo tłumi emocje, poddaje się psychologicznemu szantażowi konserwatywnych rodziców, których nie chce ranić. To w końcu musi wybuchnąć i to musi być huragan, który zmiata wcześniejszy porządek. Fakt, że Adam jest gejem, akurat w takim kontekście ma znaczenie. W tym kraju informacja, że syn jest homo, dla ojca takiego jak ojciec Adama stanowi koniec świata. - Podczas zdjęć do filmu urodziła ci się córka. Zastanawiałeś się, jak byś zareagował, gdyby ona powiedziała Ci za kilkanaście lat: "Tato, jestem lesbijką"? - Nie miałbym z tym problemu. Tak samo, gdybym miał syna geja. - Wracając do Adama on takiego coming outu rodzicom nie robi. Oni niespodziewanie składają mu wizytę, zastają Bystrego, chłopaka Adama, nago... - Wpadka zamiast przemyślanego "wyjścia z szafy" wydaje się w jego przypadku bardziej prawdopodobna. On nie jest typem konfrontacy...   ( Pozostało znaków: 6308 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186749   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Rafał Maćkowiak Adam (Rafał Maćkowiak) z Bystrym (Bartosz Obuchowicz)
Kadr z filmu "Senność"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku