logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
114
9
30

I ślubuję ci... co chcę

Śluby humanistyczne w Polsce

Dodano: 31.03.2010, Aktualizacja: 31.03.2010

W naszym kraju śluby humanistyczne są ciągle czymś nowym, chociaż od 2007 roku kilkanaście par zdecydowało się na taką formę "utrwalenia" związku. I pewnie nikt by o nich nie usłyszał, gdyby nie dwie pary, które poruszyły opinię publiczną.

W naszym kraju śluby humanistyczne są ciągle czymś nowym, chociaż od 2007 roku kilkanaście par zdecydowało się na taką formę "utrwalenia" związku. I pewnie nikt by o nich nie usłyszał, gdyby nie dwie pary, które poruszyły opinię publiczną. W zapowiedziach ceremonialnych na rok 2010 widać kolejne pary jednopłciowe. Media znowu będą miały co roztrząsać. Warto się zatem zastanowić, czym są śluby humanistyczne, jak wyglądają i dlaczego budzą w naszym kraju tyle kontrowersji? Katarzyna i Wiktoria wzięły ślub humanistyczny w sierpniu 2008 roku w Warszawie. Ryszard Giersz i jego partner – w grudniu 2009 roku. Media grzmiały: to nie ślub, to zabawa w piaskownicy, prowokacja! "Żyjemy razem już kilka lat, w Polsce niestety nie mamy możliwości zalegalizowania naszego związku prawnie, może kiedyś to nastanie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na ślub humanistyczny, chcieliśmy w jakiś sposób przypieczętować naszą miłość, nasze uczucie. Myślę, że nie tylko dla nas, ale dla wszystkich par homoseksualnych, nie liczy się papierek, tylko uczucie, miłość, powiedzenie sobie przysięgi i powiedzenie sobie pewnego ważnego słowa: "tak". I to jest najważniejsze!" - mówi Ryszard Giersz. Ślub na rowerze? Proszę bardzo! Jak wyglądają kwestie formalne związane z humanistyczną ceremonią? Na wyżej wymienionej stronie znajduje się f...   ( Pozostało znaków: 5608 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186872   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
I ślubuję ci... co chcę (c) fotolia.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku