Pojawiła się strona poświęcona
ceremoniom humanistycznym. W dziale
zapowiedzi możemy zauważyć trzy pary jednopłciowe. Czy oznacza to początek popularności tego typu ślubów w naszym kraju?
Niedawno zrobiło się ponownie głośno o ślubach humanistycznych. Ryszard Giersz, jeden z najbardziej znanych medialnie gejów 2009 roku, poślubił początkiem grudnia swego partnera. Poślubił humanistycznie - a więc poślubił czy nie, grzmiały media. Okazało się, że w Polsce, od 2007 roku, było już kilkanaście takich ślubów. W sierpniu 2008 roku odbył się pierwszy ślub humanistyczny, którego bohaterkami były lesbijki.
Czym zatem są śluby humanistyczne? Z pewnością alternatywą dla osób, które z różnych powodów, w tym światopoglądowych, nie mogą wziąć tradycyjnego w naszym rozumieniu ślubu. Ideą ślubów humanistycznych jest indywidualne podejście do ceremonii każdego z jej uczestników. Najważniejszy jest człowiek i jego wartości. Dlatego od nas zależy jak będzie wyglądała ceremonia, brzmiała przysięga, itd.
W Polsce ślubów humanistycznych udziela Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Wiele krajów na świecie uznaje takie śluby za pełnoprawne: Norwegia, Szkocja, USA, u nas mają konsekwencje indywidualne i społeczne.
Już niedługo na naszym portalu więcej informacji o ślubach humanistycznych.
(md)
Ja myślę że miło by było wziąść ślub z ukochaną osobą i nie wchodzi to w rachube czy z kobietą cz mężczyzną ;)
Każdy ma prawo wyboru i z tego prawa kożysta z resztą jak większość nas ;)
Więc popatrzmy kto jakie ma zdanie a puźniej krytykujmy ;)
Jesli natomiast zyjemy w kraju przez ktore jestes uwazany za obywatela i masz spelniac jego role to masz takie samo prawo by urzedowo wziasc slub wobec prawa tego kraju- tak uwazam ja i nikogo nie chce przekonac, ja po prostu jestem po slubie i inaczej na to patrze.Kazdy ma swoja opinie!