logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
13

Zróbmy sobie homofoba!

Prześladowanie i wyzwolenie

Dodano: 14.02.2008, Aktualizacja: 14.02.2008

Jak to się dzieje, ze podczas gdy zwłaszcza na zachodzie dokonuje się obecnie postęp w wywalczaniu sobie należnych, ludzkich praw dla osób homo, obserwujemy jednak (także tam) wzrost zachowań zdecydowanie agresywnych, przejawów dyskryminacji oraz wykluczenia? Jednym z powodów jest to, iż emancypacja jest procesem naturalnym ale i politycznym, który nie dokonuje się raz na zawsze, lecz musi i powinien być ciągle odnawiany i utrwalany...

- Janusz Boguszewicz - Ucichły fajerwerki, opadły wystrzelone korki od szampana. Skończył się karnawał. Zaczął wielki post. Pe- Owiaki - nazywani także platformersami - kontynuują sprawowanie władzy w Rzeczpospolitej pomrocznej. Czy jest to III czy już może V RP - nie powiedzą. Numerologii patriotycznej się obawiają. Boją się, że może im ktoś- jakiś do skóry się dobierze i w drodze ich leadera na urząd najwyższy stanie. Taki leader pilnować się musi, i z byle kim, z byle jakim gejem rozmawiać nie będzie. Prezydentem zostać chce, a z potencjalnym, choć niewątpliwie kontrowersyjnym wyborcą gadać nie chce, nad jego bolączkami się nie pochyli. Nie? To nie! Za parę lat- niedługo zatem, my to panu Tuskowi przypomnimy. Jak się wtedy wdzięczyć i przymilać do kochanych obywateli będzie- my nic - twardo- focha mu strzelimy! Niech nie myśli, że geje na amnezję jaką, lub tez sklerozę cierpią. Tak będzie. A może się mylę? Okrągły stół KPH oraz zjazd 30 organizacji działających na rzecz lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych (LGBT) w Warszawie minęły praktycznie bez echa w krajowych mediach przy względnej, acz nieukrywanej niechęci pana Antarexa oraz 66 miłośników pana Bunga. Waleczne, wszędzie i zawsze niedoceniane koleżanki pochowały w końcu torebki i zajęły się uprawianiem właściwego gejom poletka- czyli późno - zimowego seksu. I chwała im za to. Bo im ciszej w homo-sprawie tym dla tej homosprawy lepiej. Jeśli już na jedność środowiska nas nie stać to może by się przymknąć i łaskawie w imieniu wszystkich nie wypowiadać. Zdzira z Paszportem Polityki (sama mi się tak podpisała na egzemplarzu "Lubiewa"- wiec niech pretensji nie ma, że ją tak epitetuję) oraz indywiduum - Michał Zygmunt - (kwiaty we włosach-bo gwiazdy to już nie) dystansują się od ruchu gejowskiego, bo ten w ich mniemaniu  usiłuje budować i lansować schematyczną, monolityczną, zideologizowaną gejowską tożsamość, nie pozostawiając miejsca na niepowtarzalność i niezależność jednostki (Sławek Lachtera). Coś w tym jest! Może jednak te tuski, platformersi, kartofle, pisuary i inni konserwatyści rację jednak mają? Może dobrze nam robią? Bo niby czego tak naprawdę jeszcze chcemy MY - czyli geje (i koleżanki lesbianki też) w tej Rzeczpospolitej niewiadomo zresztą której? Małżeństw i adopc...   ( Pozostało znaków: 9725 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186698   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku