logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
5

Solidarność i gościnność

Polscy geje i lesbijki na CSD Frankfurt 2006

Dodano: 01.08.2006, Aktualizacja: 01.08.2006

Wielkie trzydniowe święto w centrum wielkiego miasta, radosna, rozśpiewana parada, tysiące gejów i lesbijek całujących się publicznie na ulicy, chodzących rąsia w rąsię. Nikt nie protestuje, nie rzuca kamieniami ani nienarodzonymi kaczkami. Żadnej młodzieży Wszech-niemieckiej? Niemożliwe!

Wielkie trzydniowe święto w centrum wielkiego miasta, radosna, rozśpiewana parada, tysiące gejów i lesbijek całujących się publicznie na ulicy, chodzących rąsia w rąsię. Nikt nie protestuje, nie rzuca kamieniami ani nienarodzonymi kaczkami. Żadnej młodzieży Wszech-niemieckiej? Niemożliwe! W Polsce A.D. 2006 niestety tak, ale już kilkaset kilometrów za naszą zachodnią granica jak najbardziej. Według oficjalnych danych w tegorocznej paradzie gejów CSD Frankfurt 2006 wzięło udział około 3000 uczestników. Nieoficjalne źródła podają, że było ich dwukrotnie więcej. Pod hasłem "Keine Diskiminierung! Niergendwo!- Żadnej dyskryminacji! Nigdzie! niemieckie siostry "lesbianki" oraz bracia geje solidaryzowali się z Polakami. Nie były to wyłącznie czcze hasła polityczne. Główny organizator parady Rainer Gütlich, po 11 latach stwierdził, że wyłącznie zabawowy charakter imprezy już nie wystarcza. CSD powinno być polityczne, bo takie były w 1969 roku w Nowym Jorku jego początki. Niemieccy schwule (czyt. "szwule") der Schwule - określenie geja, niegdyś wulgarne, obecnie jak najbardziej politycznie poprawne) popadli w rodzaj samozadowolenia. Nie mają o co walczyć dla siebie, niech powalczą wreszcie dla innych. Gütlich zorganizował sponsorów i zaprosił polskie, uciskane siostry i ciotki do "Deutschlandu". Niech mają frajdę i to za darmochę! Koszty przyjazdu należało pokryć samemu. Jadą goście jadą... W piątek, pierwszy dzień imprezy przez cały dzień napływają goście z całej Polski. Przeważają mieszkańcy stolicy, ale jest także silna reprezentacja Śląska Górnego i Dolnego. Są Krakusy i mieszkańcy Łodzi. W większości pary, ale jest też kilku singli. Aktywiści Lambdy, KPH, krakowskiego stowarzyszenia Tolerancja, twórcy portalu internetowego "Różnica wieku" wreszcie niżej podpisa...   ( Pozostało znaków: 7557 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186546   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Solidarność i gościnność Nasi we Frankfurcie
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku