logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
13

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Czas wsteczny

Dodano: 22.01.2007, Aktualizacja: 22.01.2007

Antyhomoseksualna retoryka jest nadal elementem polskiej politycznej poprawności. Po raz kolejny mogliśmy to sobie uświadomić, kiedy "wybuchła" inicjatywna Łukasza "Santiego" Pałuckiego dotycząca upamiętnienia polskich gejów zamordowanych w hitlerowskich obozach zagłady...

- Jacek Kochanowski - Nie jest wesoło w Kaczystanie, zwanym trafnie przez Kingę Dunin Kartoflandią. Po kraju fruwają teczki, babcie tłuką się przed kościołem z powodów religijnych, partia współrządząca kona dobijana aferą seksualną, na stanowisku prezesa NBP znanego wszędzie profesora zastąpił nieznany nigdzie magister. Kiedy myślimy, że gorzej być nie może, włączamy telewizor i okazuje się, że owszem, a jakże... Antyhomoseksualna retoryka jest nadal elementem polskiej politycznej poprawności. Po raz kolejny mogliśmy to sobie uświadomić, kiedy "wybuchła" inicjatywna Łukasza "Santiego" Pałuckiego dotycząca upamiętnienia polskich gejów zamordowanych w hitlerowskich obozach zagłady. Łukasz zaproponował postawienie na warszawskim placu Trzech Krzyży, w miejscu dawnej blaszanej toalety publicznej, gdzie w PRL-u spotykali się geje, tablicy pamiątkowej w formie różowego trójkąta z odpowiednim napisem. Jak to zazwyczaj bywa, pomysł jednym się spodobał, innym nie. Przeglądnąłem wpisy na forach internetowych, także na "Innej Stronie". Internauci i internautki słusznie zwracali ...   ( Pozostało znaków: 4580 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186590   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Erwin Schimitzek - oświęcimski więzień
z różowym trojkątem
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku