logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
5

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Pomiędzy IV a V Rzeczpospolitą

Dodano: 06.12.2006, Aktualizacja: 06.12.2006

Wyniki wyborów samorządowych, szczególnie prestiżowa porażka PiS-u w Warszawie interpretowane są jako znaki odwilży - jako początek końca IV Rzeczypospolitej. To była porażka starannie wypracowana przez Obojga Braci, szydząc bowiem z "wykształciuchów" i "łże-elit" skutecznie zniechęcili do siebie wszystkich poza Rodziną Radia Maryja i mentalnymi okolicami tejże - stąd przegrana w wielkich miastach i wyborach do sejmików oraz umiarkowane zwycięstwo w małych gminach. Ale jestem spokojny, także pod strzechy mieszkańców małych miasteczek i wsi dotrze z czasem informacja o "dokonaniach" Obojga Braci, o ich pogardzie dla demokracji...

Jacek Kochanowski Wyniki wyborów samorządowych, szczególnie prestiżowa porażka PiS-u w Warszawie interpretowane są jako znaki odwilży - jako początek końca IV Rzeczypospolitej. To była porażka starannie wypracowana przez Obojga Braci, szydząc bowiem z "wykształciuchów" i "łże-elit" skutecznie zniechęcili do siebie wszystkich poza Rodziną Radia Maryja i mentalnymi okolicami tejże - stąd przegrana w wielkich miastach i wyborach do sejmików oraz umiarkowane zwycięstwo w małych gminach. Ale jestem spokojny, także pod strzechy mieszkańców małych miasteczek i wsi dotrze z czasem informacja o "dokonaniach" Obojga Braci, o ich pogardzie dla demokracji (wyrażonej doktryną "imposybilizmu"), o ich bezprecedensowym zawłaszczaniu państwa (ostentacyjne przejęcie Trybunału Konstytucyjnego jest tego kolejnym odwodem, że o galopującym upartyjnieniu mediów publicznym nie wspomnę), o ich ksenofobii (wyrażającej się i w polityce zagranicznej, przede wszystkim w stosunku do Niemiec, i w wewnętrznej, w ledwie maskowanej homofobii oraz w skandalicznej polityce wobec imigrantów). Także mieszkańcy wsi i miasteczek zauważą, że Lech Kaczyński w zdumiewający nawet dla jego przeciwników sposób nie radzi sobie z prezydenturą oraz że Jarosław Kaczyński jako premier nie ma do zaoferowania żadnej strategii rozwoju państwa. Zauważą, że Jarosław Kaczyński ponosi odpowiedzialność za to, że na stanowiskach rządowych zasiedli ludzie, którzy powinni stanowić pozaparlamentarny margines życia publicznego (choć pamiętamy, że pierwsze kroki w "zagospodarowywaniu" Leppera uczynił SLD). Odnowiciel antysemickiej, homofobicznej i ksenofobicznej Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych otrzymał w prezencie władzę nad polskimi szkołami tylko po to, by Jarosław Kaczyński mógł realizować swoje wizje oparte na urazach, fobiach, małych nienawiściach do różnych grup i środowisk. Populistyczny watażka rechoczący z gwałtu na prostytutce, po podmalowaniu i przypudrowaniu został usadzony na stanowisku wicepremiera, z którego być może spadnie w atmosferze skandalu seksualnego świadczącego dobitnie o jakości partnerów z którymi Kaczyńscy chcieli dokonywać odnowy moralnej. Pozwolę sobie zacytować Kubę Wojewód...   ( Pozostało znaków: 9188 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186578   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku