logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
95
17
37

Wywiady IS: Kinga Dunin o wyborach

...czyli na kogo głosować i po co?

Dodano: 11.06.2010, Aktualizacja: 11.06.2010

20 czerwca odbędzie się w Polsce I tura wyborów prezydenckich. Jest dziesięciu kandydatów, ale media już zdecydowały, że mamy wybór tylko między dwoma prawicowcami: Jarosławem Kaczyńskim i Bronisławem Komorowskim. W tej sytuacji wielu gejów i lesbijek, aby nie dopuścić do władzy prezesa PiS i powrotu IV RP, postanawia zacisnąć zęby i głosować na kandydata PO. Czy to dobra strategia?


Niedobra. Różnica między tymi panami jest w gruncie rzeczy niewielka. Przede wszystkim nie należy się dawać wpuszczać w taki podział i odpowiedzieć sobie na pytanie: co takiego strasznego się stanie jeżeli Kaczyński zostanie prezydentem? Pamiętajmy, że są to wybory prezydenckie, one nie zapewnią PiS-owi większości w parlamencie, prezydent ma w Polsce ograniczone możliwości działania, a tutaj ze względu na rządy PO, będzie miał jeszcze bardziej ograniczane.

Poza tym wygrana Kaczyńskiego ograniczałaby władzę Platformy. Sytuacja w której prezydent i premier pochodzą z jednego ugrupowania jest pomysłem na swego rodzaju monowładzę, która zawsze jest niedobra.

20 czerwca odbędzie się w Polsce I tura wyborów prezydenckich. Jest dziesięciu kandydatów, ale media już zdecydowały, że mamy wybór tylko między dwoma prawicowcami: Jarosławem Kaczyńskim i Bronisławem Komorowskim. W tej sytuacji wielu gejów i lesbijek, aby nie dopuścić do władzy prezesa PiS i powrotu IV RP, postanawia zacisnąć zęby i głosować na kandydata PO. Czy to dobra strategia? Niedobra. Różnica między tymi panami jest w gruncie rzeczy niewielka. Przede wszystkim nie należy się dawać wpuszczać w taki podział i odpowiedzieć sobie na pytanie: co takiego strasznego się stanie jeżeli Kaczyński zostanie prezydentem? Pamiętajmy, że są to wybory prezydenckie, one nie zapewnią PiS-owi większości w parlamencie, prezydent ma w Polsce ograniczone możliwości działania, a tutaj ze względu na rządy PO, będzie miał jeszcze bardziej ograniczane. Poza tym wygrana Kaczyńskiego ograniczałaby władzę Platformy. Sytuacja w której prezydent i premier pochodzą z jednego ugrupowania jest pomysłem na swego rodzaju monowładzę, która zawsze jest niedobra. Może w takim razie w proteście przeciwko Platformie i jej polityce równościowej zagłosować na Kaczyńskiego? Bez przesady. Nie zamierzam głosować na Kaczyńskiego czy kogokolwiek do tego namawiać, jest mi obcy ideowo, światopoglądowo i politycznie. Namawiam tylko, żeby nie wpadać w histerię i nie zachowywać się jak Bartoszewski z Wajdą, czyli nie wyobrażać sobie, że zwycięstwo Kaczyńskiego zniszczy Polskę. Będzie tak samo beznadziejnie jak z Komorowskim. Myślę, że tak naprawdę Kaczyński nie chce wygrać tych wyborów, to m...   ( Pozostało znaków: 6664 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186899   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS: Kinga Dunin o wyborach Kinga Dunin, fot. J. Erbel
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku