logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Strefa wolna od papieża

Wizyta Benedykta XVI w Bawarii

Dodano: 12.09.2006, Aktualizacja: 12.09.2006

Zażywny starszy pan przy okienku informacyjnym wydaje się nie wierzyć własnym uszom: "Przeciwnicy papieża? Tutaj? Nieee! Nikt nie będzie u nas obrażał Ojca Świętego." Dopiero, gdy ponownie zerka na niedzielny program Monachijskiego Centrum Kultury znajduje tam jednak "strefę wolną od religii", w której artyści kabaretowi, krytycy Kościoła Katolickiego oraz przeciwnicy przyjazdu papieża odbywają dyskusję pod wspólnym hasłem: Pogańska frajda zamiast piekielnych mąk...

Zażywny starszy pan przy okienku informacyjnym wydaje się nie wierzyć własnym uszom: "Przeciwnicy papieża? Tutaj? Nieee! Nikt nie będzie u nas obrażał Ojca Świętego. Do tego jeszcze nie doszło!" Dopiero, gdy ponownie zerka na niedzielny program Monachijskiego Centrum Kultury znajduje tam jednak "strefę wolną od religii", w której artyści kabaretowi, krytycy Kościoła Katolickiego oraz przeciwnicy przyjazdu papieża odbywają dyskusję pod wspólnym hasłem: Pogańska frajda zamiast piekielnych mąk. Ale to dopiero po 20 - mruczy niezadowolony strażnik, gdyż jego zdaniem, nie wszystko jest tu jeszcze w należytym stopniu katolickie. To tylko jeden przykład, pokazujący jak dalece w tych dniach Bawaria i jej stolica- Monachium są we władaniu bigoterii, ...   ( Pozostało znaków: 3142 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186556   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Strefa wolna od papieża Dewocjonalia made in Germany
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku