logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Kaczyńscy muszą odejść!

Dodano: 03.09.2006, Aktualizacja: 03.09.2006

Wszystko wskazuje na to, że jesień będzie gorąca. Im bardziej rządząca koalicja zawłaszcza Polskę, im bardziej jest w tym marszu bezwzględna, im bardziej wulgarnie odpowiada na wszelkie protesty, im zajadlej stara się zdezawuować środowiska wolne od podziwu dla politycznego geniuszu Obojga Braci, tym bardziej rośnie gniew tych, którzy zamiast szowinistycznej i opętanej demonami nienawiści IV Rzeczypospolitej wolą Polskę otwartą, europejską, demokratyczną...

Wszystko wskazuje na to, że jesień będzie gorąca. Im bardziej rządząca koalicja zawłaszcza Polskę, im bardziej jest w tym marszu bezwzględna, im bardziej wulgarnie odpowiada na wszelkie protesty, im zajadlej stara się zdezawuować środowiska wolne od podziwu dla politycznego geniuszu Obojga Braci, tym bardziej rośnie gniew tych, którzy zamiast szowinistycznej i opętanej demonami nienawiści IV Rzeczypospolitej wolą Polskę otwartą, europejską, demokratyczną. Gniew ten na razie widać głównie w publicystyce oraz w ulicznych manifestacjach młodych ludzi broniących szkół przez giertychizacją. Ot na przykład Magdalena Środa pisze w Wyborczej (z 1 września b.r.): "Rządząca koalicja daje coraz więcej dowodów na to, że działa nie w imię dobra wspólnego, lecz totalnego zawłaszczenia życia publicznego. Sądzę, że - przy zachowaniu pewnych proporcji - ćwiczymy obecnie coś, co miało miejsce w Niemczech w latach dwudziestych i możemy jedynie mieć nadzieję, że rację ma Marks, mówiąc za Heglem, iż to, co było niegdyś tragedią, powtarza się jedynie jako farsa". Cóż, usiłujemy się pocieszać wmawiając sobie, że nie jest jeszcze tak źle, że "przeżyliśmy zabory, przeżyjemy i Kaczory", ale to - czs już to powiedzieć - marne pocieszenie. Farsa zafundowana nam przez Br...   ( Pozostało znaków: 5359 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186553   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Bracia Kaczyńscy
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku