logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

Lipa! Kochanowski komentuje

Przyjdź na Paradę!

Dodano: 16.05.2007, Aktualizacja: 16.05.2007

Nienawiść powodowana antyhomoseksualną paranoją wspierana jest przez władze państwowe, błogosławiona przez Kościół i bagatelizowana przez większość mediów. Oto homofobia po polsku...

- Jacek Kochanowski - Nienawiść powodowana antyhomoseksualną paranoją wspierana jest przez władze państwowe, błogosławiona przez Kościół i bagatelizowana przez większość mediów. Oto homofobia po polsku Koniec kwietnia bieżącego roku przyniósł kolejną rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie homofobii, tym razem niemal w całości poświęconą sytuacji w Polsce. Europarlametarzyści odnieśli się głównie do wypowiedzi polskich polityków PiS-u i LPR-u, w tym wypowiedzi Giertycha, Orzechowskiego oraz Kaczyńskiego (premiera). Parlament słusznie zwraca uwagę, że homofobiczne wypowiedzi polityków polskiej populistycznej prawicy rządzącej aktualnie naszym krajem są szkodliwe przede wszystkim przez to, że stanowią moralne wsparcie dla różnego typu bojówek w ich atakach na osoby homoseksualne i wzmacniają w Polsce klimat nienawiści wobec lesbijek i gejów. Szerzenie nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy czy kategorii społecznej nie ma nic wspólnego z systemem wartości obowiązującym w Unii Europejskiej. Nie jest bowiem tak, że UE charakteryzuje, jak głoszą rozmaici katoliccy hierarchowie czy politycy, "nihilizm moralny". Unia jest oparta na systemie wartości, którego fundamentem jest idea praw człowieka, wyrażona m.in. w ratyfikowanej przez Polskę w 1993 r. "Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności". Zgodnie z "Traktatem o Unii Europejskiej" nieprzestrzeganie zapisów tej konwencji może być ukarane odebraniem państwu członkowskiemu części uprawnień wynikających z obecności w UE, w tym prawa głosu podczas głosowań oraz cofnięciem funduszy przyznanych przez UE. Trudno jednak oczekiwać, by UE...   ( Pozostało znaków: 6813 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186620   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Kochanowski komentuje Parada Równości 2006 - fot. www.jarekch.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku