logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.07.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
6
29

Tęcza dla demokracji, demokracja dla tęczy

Stoję obok Radziszewskiej z zaciśniętymi zębami

Dodano: 17.07.2017, Aktualizacja: 17.07.2017

Tysiące ludzi na ulicach w weekend ponownie pokazały władzy, że obywatele i obywatelki patrzą im na ręce i skok na niezawisłe sądy nie będzie taki prosty. W wielu miastach ponownie nie zabrakło tęczy - ale jak zwykle w tych okolicznościach pojawiają się dyskusje, marudzenia i oburzenia. I pojawia się kolejny raz pytanie: co my z tego wszystkiego będziemy mieli?

Tęcza dla sądów, sądy dla LGBT

Skok Prawa i Sprawiedliwości na niezawisłe sądy i plany podporządkowania Sądu Najwyższego politykom spotkały się ze społecznym oporem. W ostatni weekend odbyło się wiele demonstracji i akcji. W zachodnich mediach głośno było o paleniu świec przed budynkiem Sądu Najwyższego - to zawsze poruszające i ładne medialnie obrazki. Ale pamiętajmy, że Polacy zebrali się wczoraj w wielu miejscowościach, także tych mniejszych.

Po raz pierwszy udało się też zebrać wszystkich RAZEM: w niedzielnych demonstracjach obok siebie stali przedstawiciele i przedstawicielki Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, partii Razem i wielu inicjatyw pozarządowych. Nie zabrakło też organizacji LGBT i tęczy, która, o ile jeszcze w zeszłym roku budziła czasem i mieszane uczucia, albo i krytykę, o tyle dziś nikt już nie ma wątpliwości, że to także i jej miejsce.

W Krakowie o tym, jak ważne są niezawisłe sądy dla społeczności LGBT pięknie mówiło Stowarzyszenie Queerowy Maj. Na równi obok polityków, czy innych inicjatyw. Dla mnie to był poruszający moment, moment, w którym już wiesz, że do tego, co było przed 2015 roku nie możemy wrócić. Co było - zapytacie? Zamiatanie naszych problemów i kwestii pod dywan. Pochylanie się nad nimi i przetrzymywanie w sejmowej zamrażarce. Obiecywanie i olewanie. I udawanie, że nas nie ma. Dziś już udawać się nie da.


Historia pewnego zdjęcia

Od wczoraj nie milkną głosy, że trzeba być teraz razem i zapomnieć o niesnaskach, różnicach, konfliktach. Że PiS rozwala nam państwo i to nie czas na partykularne interesy. Że trzeba zacisnąć zęby i stanąć obok Romana Giertycha, czy Elżbiety Radziszewskiej. I właśnie ta ostatnia przypomniała mi w niedzielę wieczorem, że musimy teraz bardzo mocno starać się, by Polska 2019 i 2020 była już naprawdę inna.

Internet obiegło wczoraj zdjęcie Borysa Budki i Mai Ostaszewskiej z Elżbietą Radziszewską podczas niedzielnej demonstracji. Przypomnijmy, że obecna posłanka PO była w przeszłości Pełnomocniczką Rządu ds. Równego Traktowania, która uważała, że katolicka szkoła może zwolnić nauczycielkę lesbijkę, która ujawniła Krzysztofa Śmiszka, a nas straszyła sądem. Elżbieta Radziszewska walczy teraz o wolność, równość i demokrację. Zaciskam więc zęby i staję koło niej, koniecznie z tęczową flagą w ręce.

A przy najbliższej okazji sprawdzę czego polityczkę (i jej podobnych) nauczyła walka o demokrację i praworządność. I Was zachęcam do tego samego. Bo demokracja to także prawa mniejszości, o czym ciągle niestety trzeba przypominać.
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (29)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin Sobota 0:59
Adas:
To teraz mozecie zapomniec o zwiazkach partnerskich na dziesiatki lat. Nie bedzie wolnych, demokratycznych wyborow. Kolejne ustawy to pewnie zakaz propagandy lub calkowity zakaz homoseksualizmu. Zaden sad, UE Wam nie pomoze. Przykre ale prawdziwe.


Mam wątpliwości. Orban, Erdogan, Putin rządzą w sposób autorytarny (mniej lub bardziej) a jednak mają wysokie poparcie. Wieś, ludzie słabo wykształceni, biedni i niezaradni ich kochają. Orban, Erdogan i Putin nie muszą fałszować wyborów, aby wygrywać.
grzesioc (26) Berlin Sobota 0:53
Adas:
To teraz mozecie zapomniec o zwiazkach partnerskich na dziesiatki lat. Nie bedzie wolnych, demokratycznych wyborow. Kolejne ustawy to pewnie zakaz propagandy lub calkowity zakaz homoseksualizmu. Zaden sad, UE Wam nie pomoze. Przykre ale prawdziwe.


Ciekawe. Przeciez juz jest oficjalnie stanowisko UE, ze jak polscy politycy nie zaprzestana obecnych dzialan, to czekaja Polske sankcje.. Tylko patryec jak beda piszczec
Adas (?) Piątek 13:20
To teraz mozecie zapomniec o zwiazkach partnerskich na dziesiatki lat. Nie bedzie wolnych, demokratycznych wyborow. Kolejne ustawy to pewnie zakaz propagandy lub calkowity zakaz homoseksualizmu. Zaden sad, UE Wam nie pomoze. Przykre ale prawdziwe.
opiniakrytyka (28) ~Brzesko Piątek 12:26
Czeka nas wiosna ludów i nowy porządek, bedzie ciekawie. Ja chce tylko zobaczyc jak pozamykają gejowskie darkroomy, w tym tak plugawe miejsca jak np. jakiś BlueXXL do których chamy i prostaki mnie ostentacyjnie zapraszały, nawet pomimo moich JASNYCH opisów w profilach, że mnie coś takiego nie interesuje, jak przygodny seks, luźne znajomosci i "bez zobowiązań") oraz w inne miejsca spotkan oblesnych napalonych samców. Nikogo do siebie nie zapraszam, w przeciwieństwie do np. Zachodu gdzie zaproszono hołotę niewyżytych arabusów którzy gwałcilii i gwałcą europejskie kobiety, a mimo to i moich stanowczych odmów jestem tak traktowany. Mam prawo do wolności, a prawo ma obowiązek bronić mnie, tak jak feministki walczą o obronę kobiet w miniówkach na ulicy przed potencjalnymi gwałcicielami - bo to ich wina że w mini widzą w swoich chorych główkach "obiekt pożądania", a nie kobiet-ofiar je noszących.
bachelorette nobody (28) Kraków Piątek 12:04
"Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy
I bezpłatny przydział spirytusu
Wolność. Po co wam wolność?
Macie komu oddawać cześć
Wolność. Po co wam wolność?
Dostaliście też Mundial '86
...
Czy słyszysz, czy słyszysz
Co tu dzieje się od lat
Jaki wokół siebie szum wytwarza ten fatalny świat
Kilku frajerów rządzi świata tego polityką
A potężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką
Co za fatalny świat
Przemówienia z dnia siódmego
Co za okropny świat
Roku bieżącego."
psom na pożarcie (?) Piątek 11:16
Do wysypu jełopów poniżej moich postów:

Nikt tu nie przeczy, że poprzednie rządy były do dupy, a środowisko sądownicze wymaga odświeżenia. Ale pomysł, żeby najwyższe władze sądownicze były wybierane przez posłów - czyli z nadania partii u władzy - oraz nadzorowane przez innych przedstawicieli partii u władzy jest arcykurwaprzeciwieństwem przejrzystości, którą ta reforma ma rzekomo zaprowadzić. Te protesty nie bronią interesów żadnej konkretnej osoby i ugrupowania - te protesty bronią podstawowej zasady, na której w ogóle opiera się wiarygodność sądownictwa jako bytu bezstronnego. Tak, niezależność władzy sądowniczej ma swoje wady - ale one są niczym wobec bezmyślności i cynizmu na których opiera się ta reforma. Przestańcie mi demolować kraj swoją ignorancją.
shingao (31) Szczecin Piątek 11:16
Podpis:
Jesteście kompletnymi kretynami. Ta klasa polityczno-biznesowa, klika prawnicza, której tak zaciekle w obecnych dniach pomagacie od 28 lat ma głęboko w dupie sprawy środowiska LGBT. Plują wam w twarz a wy mówicie, że deszcz pada i jeszcze pomagacie bez honoru i godności.


A politycy PiSu wyróżniają się szczególnie wśród tych którzy nam plują w twarz.

Podpis:
Środowisko LGBT w polsce i jego prawa to największa katastrofa w Europie, gdyż nie ma tu ani jednej organizacji walczącej o prawa tylko idioci, sprzedawczyki i lenie.


Pokaż co Ty robisz? Chyba, że jesteś idiotą, sprzedawczykiem i leniem.
shingao (31) Szczecin Piątek 11:13
MilkWithCookies:
Co to za gówno przy głównej? Jak PO robiło skok na sądy to wam pasowało?


Jaki skok?
opiniakrytyka (28) ~Brzesko Piątek 11:08
Z-gaga:
Dlaczego cenzurujecie tutaj wpisy i bez formalnych powodów je usuwacie? Do obrony takiej demokracji zachęcacie na tej stronie? To chyba strona kontrolowana przez PO. Stuknijcie się w wasze łepetyny.


Jaki Ty ślepy/a jesteś. Nie demokracji, ale lewackich wartości bronimy!
opiniakrytyka (28) ~Brzesko Piątek 11:02
Podpis:
Jesteście kompletnymi kretynami. Ta klasa polityczno-biznesowa, klika prawnicza, której tak zaciekle w obecnych dniach pomagacie od 28 lat ma głęboko w dupie sprawy środowiska LGBT. Plują wam w twarz a wy mówicie, że deszcz pada i jeszcze pomagacie bez honoru i godności. Środowisko LGBT w polsce i jego prawa to największa katastrofa w Europie, gdyż nie ma tu ani jednej organizacji walczącej o prawa tylko idioci, sprzedawczyki i lenie.


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

A teraz pokaż się, przedstaw się kim jesteś i co zrobiłeś w ciągu tych 28 lat w sprawach środowiska LGBT, bo z Twojej wypowiedzi można jedynie wywnioskować że jesteś typkiem "mi się należy" i "niech robią inni", jak Ci od pińset plus.....

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęcza dla demokracji, demokracja dla tęczy Fot. za: facebook.com/queerowymaj
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku