logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
21
4

Gejowska propaganda i rosyjski balet

Rudolf Nuriejew napiętnowany

Dodano: 11.07.2017, Aktualizacja: 14.07.2017

Dyrekcja teatru „Bolszoj” anuluje sztukę poświęconą legendzie baletu – Rudolfowi Nuriejewowi. Wszystko dlatego, że jest w nim za dużo… gejowskich wątków. Premiera miała odbyć się dzisiaj, ale w weekend odwołano wszystkie zaplanowane spektakle w kończącym się sezonie. Oficjalnie sztuka została wstrzymana aż do odwołania – prawdopodobnie do przyszłego roku.

Rudolf Nuriejew był sławą rosyjskiego baletu „Bolszoj”, dlatego sztuka - „Nuriejew” - miała być wydarzeniem wyjątkowym. Do końca nie wiadomo, co teraz – czy zostanie napisana na nowo z pominięciem niewygodnych wątków czy zostanie całkowicie anulowana. Vladimir Urin, dyrektor teatru, po próbie generalnej stwierdził, że sztuka jest „wątpliwej jakości”, a choreografia Yuriego Possokhova jest poniżej poziomu teatru: „Byliśmy załamani, tym co zobaczyliśmy”. I tłumaczy się tym, że szkody wizerunkowe są niczym w porównaniu ze szkodami, które wyrządzić mogłaby mierna sztuka. W przedstawienie zaangażowanych miało być ponad 100 osób – muzyków, wokalistów, chór, tancerzy. Wiadomo, że „Nuriejew” nie będzie na afiszach tego sezonu, który dobiega końca i następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że premiera najwcześniej odbędzie się w maju 2018 roku. Taka data pojawiła na poniedziałkowej konferencji prasowej teatru. ...   ( Pozostało znaków: 3964 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199760   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gejowska propaganda i rosyjski balet Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/isa_ensass/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku