logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
4

Wielcy i niezapomniani: Rudolf Nurejew

Ostatni bóg tańca

Dodano: 24.08.2004, Aktualizacja: 24.08.2004

Wielki rosyjski tancerz i choreograf Rudolf Nurejew (1938-93) należy do niewielkiego i ekskluzywnego kręgu ludzi, których biografię czyta się niczym fascynującą powieść. Czerpał z życia pełnymi garściami. Był uwielbianym przez publiczność bożyszczem, pożeraczem serc, nienasyconym seksoholikiem. Nurzał się w luksusie, posiadał własną wyspę i mnóstwo kochanków. A jednocześnie był człowiekiem głęboko nieszczęśliwym i niespełnionym. Żył krótko - zaledwie 54 lata. Zmarł na AIDS. Już za życia był legendą.

Wielki rosyjski tancerz i choreograf Rudolf Nurejew (1938-93) należy do niewielkiego i ekskluzywnego kręgu ludzi, których biografię czyta się niczym fascynującą powieść. Czerpał z życia pełnymi garściami. Był uwielbianym przez publiczność bożyszczem, pożeraczem serc, nienasyconym seksoholikiem. Nurzał się w luksusie, posiadał własną wyspę i mnóstwo kochanków. A jednocześnie był człowiekiem głęboko nieszczęśliwym i niespełnionym. Żył krótko - zaledwie 54 lata. Zmarł na AIDS. Już za życia był legendą. Nic w życiu Rudolfa Hamietowicza Nurejewa nie przebiegało linią prostą. Urodził się w pociągu w pobliżu Irkucka na Syberii. Jego matka jechała właśnie koleją transsyberyjską do Władywostoku by odwiedzić męża, oficera-politruka Armii Czerwonej. Rodzina trafiła w końcu do wioski w pobliżu Ufy w sowieckiej Baszkirii. Tam mały Rudolf uczył się ludowych tańców i po raz pierwszy zwrócił uwagę swym talentem. Była jednak wojna, a potem przyszły trudne czasy stalinowskiego terroru. Dopiero jako siedemnastolatek roku chłopiec trafił w 1955 do słynnej szkoły baletowej Waganowej w Leningradzie. Był niezwykle zdolnym studentem - ale talent nie uchronił go od kłopotów. Odmówił wstąpienia do Komsomołu ...   ( Pozostało znaków: 5156 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186292   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wielcy i niezapomniani: Rudolf Nurejew Rudolf Nurejew
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku