logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
54
15

Media narodowe, czyli jakie?

Demoralizacja młodzieży i chrześcijańskie wartości

Dodano: 25.04.2016, Aktualizacja: 25.04.2016

Zapowiadany od jakiegoś czasu projekt ustawy o mediach narodowych znalazł się w Sejmie. Poznaliśmy już tryb pracy i skuteczność Prawa i Sprawiedliwości – wprowadzenie nowych zapisów wydaje się więc kwestią czasu – sam PiS zapowiada, że powinno się to stać w przyszłym tygodniu. Czy oprócz tego, że wszyscy złożymy się na medialne eksperymenty PiS-u, powinniśmy bardziej zainteresować się jakie są ich główne przesłanki?

Media publiczne zawsze były łakomym kąskiem dla polityków: nieważne kto rządził, każdy próbował jak najwięcej ugrać dla siebie. Od dawna też wiadomo, że „dobra zmiana” mediów publicznych jest ważnym postulatem dla Jarosława Kaczyńskiego. „Ta sytuacja doprowadziła do otwarcia na przemianę, która może prowadzić - jeżeli się uda - ku temu, że dobro wspólne stanie się przynajmniej dla mediów publicznych podstawową przesłanką funkcjonowania. Dobro publiczne, a więc docieranie do prawdy i odwoływanie się do tych wartości, które konstruują naszą wspólnotę narodową. A tutaj nie ma innych wartości, niż te, które wyrastają z naszej historii, która jest ściśle związana z Kościołem” – mówił prezes Kaczyński dosłownie kilka dni temu we Włocławku. „Prawdziwą twarzą „tęczowych działaczy” w Polsce nie są obściskujący się gdzieś w zakamarkach zniewieściali Panowie zainfekowani „chorobą rzymską” tylko maniacy seksualni zwożeni zza zachodu na beczkach wazeliny, rozdający autografu z okazji coraz to nowocześniejszej parady równości” - Ziemowit Kossakowski w serwisie wmeritum.pl o „homodyktaturze”. Trochę się oburzamy zwolnieniami w kanałach TVP, zatrudnianiem osób takich, jak Ziemowit Kossakowski (o którym ostatnio pisaliśmy), sposobem przedstawiania świata w „Wiadomościa...   ( Pozostało znaków: 5559 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197205   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Media narodowe, czyli jakie?   credits CC BY-SA 2.0 Fot. Daniel Kruczynski, za: flickr.com/photos/29759986@N03
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku