logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
196
36

Co o LGBT mówili nowi ministrowie?

Poznaliśmy rząd Beaty Szydło

Dodano: 10.11.2015, Aktualizacja: 02.12.2015

W poniedziałek Beata Szydło przedstawiła proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość skład rządu. Kluczowe z perspektywy LGBT resorty, takie jak ministerstwo sprawiedliwości, czy edukacji narodowej, objęły osoby, które w przeszłości nie miały problemów z głośnym przeciwstawianiem się postulatom ważnym dla naszej społeczności. Co o LGBT mówili nowi ministrowie?

JAROSŁAW GOWIN Wicepremier, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego "Środowiska lewicowo-liberalne próbują wprowadzić pewien rodzaj intelektualnego i moralnego terroru, w którym każdy kto nie jest zwolennikiem zrównania praw związków homoseksualnych z prawami małżeństw, albo nie jest zwolennikiem bardzo szerokiej dopuszczalności sztucznego zapłodnienia – to z definicji ciemnogród, fanatyk, człowiek nietolerancyjny. Na razie batalia dotyczy łapania przez środowiska lewicowo-liberalne pierwszych przyczółków, ale jeżeli uda im się doprowadzić do uchwalenia liberalnego prawa bioetycznego czy legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych, to nie mam wątpliwości, że następne uderzenie będzie skierowane przeciwko obowiązującej obecnie, kompromisowej ustawie antyaborcyjnej" – mówił Jarosław Gowin w rozmowie z KAI w 2012 roku. Dwa lata wcześniej ówczesny polityk Platformy Obywatelskiej mówił też, że "praktykę homoseksualną uważam za naganną moralnie". W 2013 roku, jako Minister Sprawiedliwości, podczas pamiętnej sejmowej debaty nad projektami ustaw o związkach partnerskich, oświadczył, że projekty są niezgodne z Konstytucją, co ripostował potem premier Donald Tusk. Jarosław Gowin podkreślał też, że "nie ma takiej wersji związków partnerskich, które byłby skłonny poprzeć". Obecny minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe dał się także poznać jako wielki przeciwnik konwencji antyprzemocowej (która jego zdaniem mogłaby w...   ( Pozostało znaków: 6076 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196580   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Co o LGBT mówili nowi ministrowie?   credits CC-BY-SA 3.0 PL Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin i Beata Kempa (fot. Adrian Grycuk)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku