logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
26
8

Polski rząd wypowie konwencję antyprzemocową?

Wróci straszenie gender i związkami partnerskimi

Dodano: 07.12.2016, Aktualizacja: 07.12.2016

"Byliśmy jej od początku przeciwni. Szereg wyrażonych w niej poglądów i rozwiązań kłóciło się z naszymi poglądami, np. zapisy związane z kulturowym widzeniem płci. Dla mnie płeć jest kategorią biologiczną, a nie kulturową" - mówi "Gazecie Wyborczej" o konwencji antyprzemocowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. Media dziś donoszą, że w ministerstwie sprawiedliwości rozpoczęły się działania w kierunku... wypowiedzenia konwencji.

Przed weekendem serwis OKO.press doniósł, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "przymierza się" do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej. W rozmowie z "Wyborczą" ministerstwo sprawiedliwości potwierdza, że "zainicjowano w tej sprawie dyskusję". Włącza się w nią także minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, która mówi, że: "Byliśmy jej od początku przeciwni. Szereg wyrażonych w niej poglądów i rozwiązań kłóciło się z naszymi poglądami, np. zapisy związane z kulturowym widzeniem płci. Dla mnie płeć jest kategorią biologiczną, a nie kulturową". Resort Rafalskiej przygotowuje nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, co zdaniem komentatorów może być sposobem na wypowiedzenie konwencji.

"Muszę powiedzieć, że od początku byłam przeciwna ratyfikowaniu tej konwencji przez poprzedni rząd. Jednocześnie chcę poinformować, że w moim resorcie powołany został zespół roboczy, który pracuje nad zmianą ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zapewniam, że w tej dyskusji głos środowisk konserwatywnych jest dla nas ważny" - mówiła też ostatnio minister w rozmowie z "Gościem niedzielnym", dodając, że "Co do założeń wynikających z ideologii gender, to jestem wobec nich bardzo krytyczna" (wywiad można znaleźć na stronie ministerstwa).
ZOBACZ TEŻ Co o LGBT mówili nowi ministrowie? Poznaliśmy rząd Beaty Szydło

Przypomnijmy, że Konwencję Rady Europy z maja 2011 roku, dotyczącą zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej, ratyfikowano w Polsce w 2015 roku. Fakt ten poprzedziło kilka lat dyskusji i oporu, zwłaszcza ze strony środowisk prawicowych, które straszyły, że konwencja "otworzy w Polsce furtkę środowiskom feministycznym i związkom partnerskim rozumianym, jako związki homoseksualne" - mówił w 2012 roku Jarosław Gowin, ówczesny minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. "Co gorsze, podpisanie konwencji RE zobowiązywałoby Polskę do promowania postaw homoseksualnych i aktywnego zwalczania poglądu, że małżeństwo, to jest związek kobiety i mężczyzny, a przecież taki pogląd jest wpisany w polską konstytucję" - dodawał minister.

Czeka nas powtórka z rozrywki?

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (8)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom_na_pożarcie (?) 08.12.2016 1:38
nikt nie wypowie konwencji antyprzemocowej... to tak samo pewne jak to, że prezydent nie podpisze ustaw ograniczających wolność do zgromadzeń publicznych ;-)

że też ludzie nie rozumieją, że nie warto się cofać do sytuacji z lat 90-tych?? najwyraźniej spora część ludzi uważa przemoc za normalność, której nie należy zmieniać... dobra zmiana w całej okazałości-a wiele jeszcze przed nami...
Ciekawe jak tłumny będzie kolejny Czarny Protest...
Linbix (21) Poznań 07.12.2016 22:48
widocznie pani Rafalska podobnie jak i inne posłanki z PiS lubi przemoc.Ciekawe czy wobec siebie też
pawel_sz (19) Jarosław 07.12.2016 19:55
idk czy dobrze rozumuję, ale takim jak my nie należy się szacunek co nie? bo homosie są homosiami z wyboru, to jest choroba, świadoma decyzja itd. no boprzecież
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 07.12.2016 18:04
Tutaj wpisz treść
Dla mnie płeć jest kategorią biologiczną, a nie kulturową

Pani Rafalska dobrze zapamiętała swojego szefa, mówiącego, że nikt i nic go nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe.
Moonsugarine (23) Rzeszów 07.12.2016 14:34
Odnoszę coraz większe wrażenie, że PiS to partia, która zrzesza ludzi chorych psychicznie. Jak można być aż tak zacofanym i chorym z nienawiści? Oni wszyscy powinni się leczyć w psychiatryku, z Jarusiem na czele!
shingao (31) Szczecin 07.12.2016 12:05
MilkWithCookies:
ty lepiej popatrz na swoich lewych towarzyszy, bo akurat w dyskryminowaniu ludzi są wcale nie gorsi od jarek&spółka.
kierownik2:
A czego innego mozna spodziewac sie po tej katofaszystowskiej partii,ktora obecnie rzadzi w Polsce,tylko patrzec kiedy beda wsadzac do wiezienia ludzi o nieheteronormatywnej orientacji.


Kogo dyskryminują towarzysze kierownika2?
MilkWithCookies (99) o 07.12.2016 11:08
ty lepiej popatrz na swoich lewych towarzyszy, bo akurat w dyskryminowaniu ludzi są wcale nie gorsi od jarek&spółka.
kierownik2:
A czego innego mozna spodziewac sie po tej katofaszystowskiej partii,ktora obecnie rzadzi w Polsce,tylko patrzec kiedy beda wsadzac do wiezienia ludzi o nieheteronormatywnej orientacji.
kierownik2 (67) Tarnow 07.12.2016 10:48
A czego innego mozna spodziewac sie po tej katofaszystowskiej partii,ktora obecnie rzadzi w Polsce,tylko patrzec kiedy beda wsadzac do wiezienia ludzi o nieheteronormatywnej orientacji.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polski rząd wypowie konwencję antyprzemocową? Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, fot. za: facebook.com/elzbieta.rafalska
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku