logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
1
5

Kozłowska-Rajewicz: "Dużo zależy od nauczycieli"

Rozmowa z Pełnomocniczką Rządu ds. Równego Traktowania

Dodano: 07.06.2013, Aktualizacja: 07.06.2013

W ostatnich tygodniach w mediach głośno było o działaniach Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Prawicowi publicyści oburzali się z powodu ministerialnego patronatu nad Paradą Równością, oficjalnego wsparcia broszury dla nauczycieli wydanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, "Lekcja Równości", czy doniesień o współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej odnośnie treści podręczników. Jak Agnieszka Kozłowska-Rajewicz ustosunkowuje się do tych wydarzeń i szumu wokół nich? Czy jej biuro współpracuje z MEN? Co z ustawami o związkach partnerskich? Zapraszamy do lektury naszej rozmowy z Pełnomocniczką.

O Paradzie Równości i patronacie: To nie była dla mnie łatwa decyzja, ale pomyślałam, że oficjalny patronat ministra to być może jedyna szansa, aby ten marsz zgodnie z intencją organizatorów stał się prawdziwym marszem równości, marszem wielu środowisk wykluczanych i dyskryminowanych, nie tylko LGBT. Patronaty ministerialne daje się na wydarzenia o zasięgu krajowym, najlepiej horyzontalne, nie dotyczące jednej przesłanki dyskryminacji. Mam nadzieję, że tegoroczny marsz właśnie taki będzie, że to będzie marsz, który pokaże solidarność wykluczonych i dyskryminowanych, który będzie zabiegać o realizowanie praw wszystkich mniejszości i traktowanie z szacunkiem każdego obywatela, niezależnie od jego pochodzenia etnicznego, koloru skóry, narodowości, religii, niepełnosprawności, wieku czy orientacji seksualnej. O szumie medialnym wokół broszury dla nauczycieli - „Lekcja równości”: Trudno mi oceniać te rea...   ( Pozostało znaków: 3872 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193801   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kozłowska-Rajewicz: "Dużo zależy od nauczycieli" Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Fot. rownetraktowanie.gov.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku