logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
3
17

Pamiętamy

Dodano: 01.11.2012, Aktualizacja: 01.11.2012

Z okazji święta zmarłych przypominamy osoby ważne dla społeczności LGBT w Polsce i na świecie, które zmarły w przeciągu ostatniego roku. Obyśmy nigdy ich nie zapomnieli

Z okazji święta zmarłych przypominamy osoby ważne dla społeczności LGBT w Polsce i na świecie, które zmarły w przeciągu ostatniego roku. Obyśmy nigdy ich nie zapomnieli. VIOLETTA VILLAS (zmarła 5 grudnia 2011 r.) Wielka diva gejowska! Przerysowana, zmysłowa, diabelnie utalentowana, a jednocześnie trudna, zakłamana, pełna sprzeczności, nieszczęśliwa. Jedna z niewielu polskich legend, wciąż wywołująca kontrowersje, mająca zarówno swoich wyznawców, jak i zagorzałych przeciwników. Niespełna rok po śmierci, obok Kaliny Jędrusik stała się bohaterką sztuki Marcina Szczygielskiego „Kallas” w której jej rolę odtwarza inna diva - Ewa Kasprzyk. Violetta Villas miała 73 lata. ERIC JAMES BORGES (zmarł 11 stycznia 2012 r.) „Byłem dręczony fizycznie i psychicznie przez moich rówieśników i rodzinę. Powodem była moja homoseksualna orientacja. Odrzucono mnie.” – powiedział Eric James Borges w clipie do kampanii „It Gets Belter” mającej na celu zapobieganie przemocy wobec młodzieży LGBT i samobójstwom wśród młodych osób LGBT w USA. Po coming oucie rodzice wyrzucili Erica z domu. Dodawał otuchy innym gejom i lesbijkom, ale sam nie wytrzymał ostracyzmu – popełnił samobójstwo. Miał 19 lat. Eric James Borges w kampanii „It Gets Better”: IRENA JAROCKA (zmarła 21 stycznia 2012 r.) Znakomita piosenkarka, która począwszy od końca lat 60. wylansowała szereg przebojów: „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam cię”, „Stare łzy”, „Gondolierzy znad Wisły”, „Beatelmania story”. Niezapomniana Irena z filmowej wersji „40-latka” - „Motylem jestem” (1976), gdzie śpiewała tytułową piosenkę. W ostatnim okresie często występowała w lokalach gejowskich. Miała 66 lat. WISŁAWA SZYMBORSKA (zmarła 1 lutego 2012 r. ) Wybitna poetka, która skromnością, dystansem do siebie i świata oraz talentem zaskarbiała sobie sympatię na całym świecie. Laureatka literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Jeden z jej najsłynniejszych wierszy „Nic dwa razy” przerobiono na piosenkę, którą najpierw śpiewała Łucja Prus, a potem Kora. Społeczność LGBT nigdy nie zapomni Szymborskiej wsparcia, którego wraz z Czesławem Miłoszem udzieliła w 2004 roku podpisując list w obronie krakowskiego Marszu Równości. Miała 89 lat. WHITNEY HOUSTON (zmarła 11 lutego 2...   ( Pozostało znaków: 9553 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187143   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pamiętamy Violetta Villas
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku