logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
33
9
34

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój

Urodziny Wiary i Tęczy

Dodano: 09.11.2011, Aktualizacja: 31.07.2013

Piwnica krakowskiej knajpy blisko Rynku. W jednej z sal grupa osób: na pierwszy rzut oka wyglądają jak znajomi zebrani z okazji imprezy urodzinowej. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, że nie są to zwykłe urodziny. Wszechobecna tęcza, nawet na torcie, świece i ikona z Jezusem. 7 listopada krakowska grupa wsparcia dla chrześcijan LGBTQ, Wiara i Tęcza, obchodziła swoje pierwsze urodziny. Na dzień dzisiejszy – grupa ogólnopolska, licząca około stu osób, działająca m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, a w najbliższym czasie także i w Szczecinie.

Piwnica krakowskiej knajpy blisko Rynku. W jednej z sal grupa osób: na pierwszy rzut oka wyglądają jak znajomi zebrani z okazji imprezy urodzinowej. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, że nie są to zwykłe urodziny. Wszechobecna tęcza, nawet na torcie, świece i ikona z Jezusem. 7 listopada krakowska grupa wsparcia dla chrześcijan LGBTQ, Wiara i Tęcza, obchodziła swoje pierwsze urodziny. Na dzień dzisiejszy – grupa ogólnopolska, licząca około stu osób, działająca m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, a w najbliższym czasie także i w Szczecinie. Tęczowy katolik też bywa Wszystko zaczęło się dokładnie w tym samym miejscu, na debacie dotyczącej homoseksualności i etyki, organizowanej przez krakowską Kampanię Przeciw Homofobii. Tak poznaliśmy panią Barbarę, pięćdziesięciolatkę z mężem i dziećmi. I wiarą w to, że Kościół katolicki może się zmienić. Na zeszłorocznym Marszu Równości w Krakowie pani Basia niosła z koleżanką wielki transparent "Miłość i wierność zawsze te same", na EuroPride - "Polak katolik też bywa tęczowy". "Około dwa lata temu przemyślałam temat homoseksualności i transpłciowości. Dotarło do mnie wówczas, jak bardzo nie zgadzam się w tej kwestii z nauką moralną Kk. Uważam, że wierne związki jednopłciowe nie tylko nie czynią krzywdy tradycyjnej rodzinie, ale wręcz przynoszą jej korzyści" – napisała w liście do nas. Na tegorocznej Paradzie Równości szła ju...   ( Pozostało znaków: 5972 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187043   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój Urodzinowy tort Wiary i Tęczy
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku