logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
2
5

Gej, teściowa i senne koszmary

Wokół "Nieobecnych" Żurawieckiego

Dodano: 26.07.2011, Aktualizacja: 26.07.2011

Niedawno ukazała się najnowsza książka Bartosza Żurawieckiego „Nieobecni”. To już czwarty tytuł w dorobku tego autora, można więc pokusić się o pierwsze próby podsumowania jego pisarstwa, także w kontekście literatury gejowskiej. Żurawiecki jest bowiem na polskim rynku pisarzem najbardziej konsekwentnie poruszającym temat homoerotyki, nie uciekającym także od etykiety „pisarza gejowskiego”.

Niedawno ukazała się najnowsza książka Bartosza Żurawieckiego „Nieobecni”. To już czwarty tytuł w dorobku tego autora, można więc pokusić się o pierwsze próby podsumowania jego pisarstwa, także w kontekście literatury gejowskiej. Żurawiecki jest bowiem na polskim rynku pisarzem najbardziej konsekwentnie poruszającym temat homoerotyki, nie uciekającym także od etykiety „pisarza gejowskiego”. Nieobecni Fabuła „Nieobecnych” jest zarazem prosta i skomplikowana. Głównym bohaterem jest czterdziestoletni mieszkaniec Poznania, niejaki A., którego po opuszczeniu przez wieloletniego partnera, dopada kryzys wieku średniego – nie cieszy go praca w lokalnym radiu, denerwują współpracownicy, próby znalezienia kochanka przez internet wypadają żałośnie, a do tego dochodzą jeszcze koszmary nocne: Sypiał fatalnie, niezależnie od tego, czy obejrzał wcześniej horror, czy komedię romantyczną, czy pornos, czy nic nie oglądał. Choć nic nie jadł przed snem, choć nic nie czytał, choć wypijał na noc melisę, siemię lniane i dwa kieliszki koniaku oraz wietrzył gruntownie pokój. W nocy najpierw długo nie mógł zasnąć. Właściwie bał się zasnąć, gdyż tuż za progiem świadomości czyhały na niego jakieś potwory, których nawet nie mógł zobaczyć. Przelewały się ja...   ( Pozostało znaków: 5347 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187012   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku