logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
72
1
13

Ucieczka od tęczowej idylli

Korespondencja z Danii

Dodano: 01.04.2011, Aktualizacja: 01.04.2011

W Polsce walczymy o związki partnerskie - kwestie dotyczące homorodzicielstwa czy homoadopcji przewijają się czasami w dyskusjach - jak np. przy okazji raportu Kampanii Przeciw Homofobii "Tęczowe rodziny", ale w naszym kraju to ciągle temat tabu. Dlatego ciekawym doświadczeniem może być przyjrzenie się krajom, gdzie homo rodzic nikogo nie dziwi, a wręcz okazuje się, że bycie nim nie zawsze jest takie różowe jak mogłoby nam się wydawać.

W Polsce walczymy o związki partnerskie - kwestie dotyczące homorodzicielstwa czy homoadopcji przewijają się czasami w dyskusjach - jak np. przy okazji raportu Kampanii Przeciw Homofobii "Tęczowe rodziny", ale w naszym kraju to ciągle temat tabu. Dlatego czasem ciekawym doświadczeniem może być przyjrzenie się krajom, gdzie homo rodzic nikogo nie dziwi, a wręcz okazuje się, że bycie nim nie zawsze jest takie różowe jak mogłoby nam się wydawać. źródło: magazyn Out&About lipiec 2010. Autor tekstu: Thomas Kristensen Tłumaczenie: Marta Cyba Sune Prahl Knudsen i jego córka Linnea tworzą udaną tęczową konstelację wraz z dwiema lesbijkami. Mimo to Sune walczy z mitem wiecznie szczęśliwej tęczowej rodziny. Rodzicielstwo osób homoseksualnych do niedawna było bardzo kontrowersyjnym tematem. Kiedy w 1989 roku Dania jako pierwszy kraj na świecie wprowadzała regulacje prawne dla osób homoseksualnych, nie było mowy o dzieciach w takich rodzinach, politycy zwyczajnie nie byli gotowi na zajęcie się tą problematyką. Od tamtego czasu społeczność LGBTQ lobbowała na rzecz uznania homorodzicielstwa za fakt i za odpowiednimi uregulowaniami i po wielu latach walki udało się doprowadzić do usunięcia zakazu inseminacji dla par lesbijskich oraz do umożliwienia adopcji parom homoseksualnym. Sune jest zadowolony z kierunku, w jakim poszły zmiany, także w mentalności polityków, ale jednocześnie jest bardzo krytyczny wobec mitu o tęczowej idylli. "Należy bardzo uważać na to, by w walce o prawa nie używać półprawd. Fakty są takie, że także homorodzice mają problemy. Bycie rodzicem to ciężka praca, często zdarzają się kłótnie, związki się rozpadają - w...   ( Pozostało znaków: 6907 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186977   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ucieczka od tęczowej idylli (c) fotolia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku