logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
0
3

Tak było w Belgradzie - relacja

Do trzech razy sztuka?

Dodano: 15.10.2010, Aktualizacja: 15.10.2010

Udało się przejść, do trzech razy sztuka! – tak można by chyba skwitować belgradzką Paradę Równości z zeszłej niedzieli. Choć gdy weźmie się pod uwagę to, co wydarzyło się wokół Parady, czyli zmasowane chuligańskie ataki homofobów - trudniej o radosny nastrój. Symbolem, a raczej antysymbolem tej Parady stały się cegły, które poleciały w stronę policji chroniącej demonstrantów. To chichot historii, bo w latach 70. i 80. cegły jako spoiwo łączące różne elementy były symbolem jugosłowiańskiego postępu. Dziś symbolizują zniszczenie i zacofanie.

Udało się przejść, do trzech razy sztuka! – tak można by chyba skwitować belgradzką Paradę Równości z zeszłej niedzieli. Choć gdy weźmie się pod uwagę to, co wydarzyło się wokół Parady – czyli zmasowane chuligańskie ataki homofobów – trudniej o radosny nastrój. Symbolem, a raczej antysymbolem tej Parady stały się cegły, które poleciały w stronę policji chroniącej demonstrantów. To chichot historii, bo w latach 70. i 80. cegły jako spoiwo łączące różne elementy były symbolem jugosłowiańskiego postępu. Dziś symbolizują zniszczenie i zacofanie. Bez wątpienia wiele się zmieniło od zeszłego roku, gdy władze wycofały pozwolenie na kilkanaście godzin przed starannie zaplanowaną imprezą. W tym roku wszystkie gł...   ( Pozostało znaków: 3093 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186932   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku