logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
68
6
25

Po EuroPride

Czas pierwszych podsumowań

Dodano: 20.07.2010, Aktualizacja: 20.07.2010

To wydarzenie miało zmienić Polskę. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o kilkudziesięciu tysiącach osób LGBT z całego świata, które samą swoją obecnością zmienią nastawienie Polek i Polaków do homoseksualności. Skończyło się na ośmiu tysiącach, ale i tak Festiwal EuroPride i wieńcząca go Parada były wydarzeniami bez precedensu.

To wydarzenie miało zmienić Polskę. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o kilkudziesięciu tysiącach osób LGBT z całego świata, które samą swoją obecnością zmienią nastawienie Polek i Polaków do homoseksualności. Skończyło się na ośmiu tysiącach, ale i tak Festiwal EuroPride i wieńcząca go Parada były wydarzeniami bez precedensu. Festiwal trwał ponad tydzień, ale tak naprawdę zaczął się jeszcze wcześniej. EuroPride okazało się bowiem znakomitym katalizatorem wielu inicjatyw LGBT, z których najwięcej emocji wzbudziła bez wątpienia wystawa Ars Homo Erotica w Muzeum Narodowym, choć warto także wspomnieć o albumie „Art Pride”, angielskiej wersji „HomoWarszawy”, czyli „QueerWarsaw” oraz występie Boya George'a w swym dj-skim wcieleniu w Klubie M25. Nie sposób tutaj wymienić czy choćby wspomnieć wszystkich dyskusji, pokazów, występów, wystaw i warsztatów, które przez ubiegły tydzień miały miejsce w Warszawie. Tylko część z nich odbywała się w Pride House, czyli oficjalnym centrum festiwalowym zorganizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii, reszta została rozrzucona niemal po całej stolicy. Debatowano o historii i literaturze, lesbijka...   ( Pozostało znaków: 4914 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186907   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Po EuroPride Europride 2010 Warszawa (fot. A. Smarzyńska)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku