logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
60
0
4

Katolik, homoseksualista i sekretarz Zawieyskiego

Bogusław Wit (1946-84)

Dodano: 22.06.2010, Aktualizacja: 22.06.2010

Kiedy się myśli o ważnych polskich homoseksualistach z przeszłości zazwyczaj pojawiają się nazwiska ludzi sławnych ze swojej działalności artystycznej (Iwaszkiewicz, Waldorff, Szymanowski), o których wiadomo przy okazji, że tworzyli związki z osobami tej samej płci. Oprócz nich istnieje jednak całe grono postaci zupełnie zapomnianych, których dokonania nie są imponujące, a ich życiorys wart jest przypomnienia głównie ze względu na fascynującą biografię, obracanie się w kręgu wybitnych nazwisk i homoseksualizm właśnie. Kimś takim jest przedwcześnie zmarły Bogusław Wit, poeta, ostatni sekretarz Jerzego Zawieyskiego, który w swojej willi w Konstancinie urządzał słynne imprezy gejowskie.

Kiedy się myśli o ważnych polskich homoseksualistach z przeszłości zazwyczaj pojawiają się nazwiska ludzi sławnych ze swojej działalności artystycznej (Iwaszkiewicz, Waldorff, Szymanowski), o których wiadomo przy okazji, że tworzyli związki z osobami tej samej płci. Oprócz nich istnieje jednak całe grono postaci zupełnie zapomnianych, których dokonania nie są imponujące, a ich życiorys wart jest przypomnienia głównie ze względu na fascynującą biografię, obracanie się w kręgu wybitnych nazwisk i homoseksualizm właśnie. Kimś takim jest przedwcześnie zmarły Bogusław Wit, poeta, ostatni sekretarz Jerzego Zawieyskiego, który w swojej willi w Konstancinie urządzał słynne imprezy gejowskie. Urodził się w 1946 roku, naprawdę nazywał się Wyrostkiewicz, ale uznał najwidoczniej, że to nazwisko niezbyt pasuje do niego, więc podpisywał się Bogusław Wit. Po ukończeniu wydziału filozoficznego na warszawskiej Akademii Teologii Katolickiej zajmował się publicystyką i krytyką teatralną. Jednocześnie bardzo wcześnie musiał poznać Jerzego Zawieyskiego, ważnego pisarza, czołowego łącznika środowisk katolickich z ówczesną władzą. Kiedy Zawieyski zmarł w nie do...   ( Pozostało znaków: 4923 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186900   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Katolik, homoseksualista i sekretarz Zawieyskiego Bogusław Wit - ostatni sekretarz Zawieyskiego (skan z książki Joanny Siedleckiej "Obława")
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku