logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
62
4
12

Za dużo pary w gwizdek

RPO a sprawy LGBT 2006-2009

Dodano: 03.11.2009, Aktualizacja: 03.11.2009

Najważniejsze organizacje LGBT (KPH, Lambda Warszawa, TransFuzja, Fundacja Równości i Kultura dla Tolerancji) odrzuciły zaproszenie dr Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich na spotkanie mające na celu omówienie postulatów dotyczących sytuacji osób LGBT.

- Mariusz Kurc - Najważniejsze organizacje LGBT (KPH, Lambda Warszawa, TransFuzja, Fundacja Równości i Kultura dla Tolerancji) odrzuciły zaproszenie dr Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich na spotkanie mające na celu omówienie postulatów dotyczących sytuacji osób LGBT. W ich oświadczeniu z 27 października czytamy m.in. Formuła dotychczasowej współpracy uległa wyczerpaniu, a wyniki naszej współpracy są daleko niezadowalające i nie przynoszące wymiernej poprawy sytuacji dyskryminowanego środowiska osób LGBT. "Nie chciałbym przeniesienia do Polski kultury gejowskiej" Dr Janusz Kochanowski został powołany na 5-letnią kadencję Rzecznika Praw Obywatelskich w dn. 15 lutego 2006 r., a więc za czasów "IV RP". Wcześniej dał się poznać opinii publicznej jako konserwatywny prawnik próbujący również swych sił w polityce: w 2004 r. bez powodzenia kandydował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim. Jako kandydat na RPO podczas sejmowych przesłuchań 22 grudnia 2005 r. mówił m.in. Jestem zwolennikiem tradycyjnej rodziny. Nie chciałbym przeniesienia do Polski kultury gejowskiej i żeby intymna sfera życia została upolityczniona. Pytany o zakazywane wówczas w Polsce parady i marsze w obronie praw osób nieheteroseksualnych powiedział: Tę sprawę należy rozważać pod kątem ochrony moralności publicznej i to powinny rozstrzygać sądy. Wyrok Trybunału w Strasburgu z 3 maja 2007 r., w którym "moralności publicznej" chyba nie brano pod uwagę, raczej fundamentalne prawo do pokojowych zgromadzeń, był jednoznaczny: nie można zakazywać. "Jego interwencje okazywały si...   ( Pozostało znaków: 6815 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186826   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Za dużo pary w gwizdek dr Janusz Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku