logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
0
23

Homoseksualne ofiary przemocy, policyjna niemoc

"Procedury" zamiast pomocy

Dodano: 20.06.2009, Aktualizacja: 20.06.2009

Nieskuteczna, opieszała, zbiurokratyzowana - taki obraz polskiej policji często wyłania się z wypowiedzi osób, które kiedykolwiek miały do czynienia z popularnymi "niebieskimi". Homoseksualny czytelnik dorzuci zapewne: niedouczona, przynajmniej w kwestii dyskryminacji i praw mniejszości.

- Magda Korona - Nieskuteczna, opieszała, zbiurokratyzowana - taki obraz polskiej policji często wyłania się z wypowiedzi osób, które kiedykolwiek miały do czynienia z popularnymi "niebieskimi". Homoseksualny czytelnik dorzuci zapewne: niedouczona, przynajmniej w kwestii dyskryminacji i praw mniejszości. Na wyrozumiałość rodzimych funkcjonariuszy nie mają co liczyć nawet obcokrajowcy. Przekonało się o tym dwóch gejów, którzy na początku czerwca w sprawach służbowych zjawili się w Krakowie. Amerykanin Bill Martin i Szwed Stefan Ingvarsson byli jednymi z uczestników Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej. W piątkowy wieczór wybrali się do kilku lokali na krakowskim Kazimierzu. Pod jednym z nich, parę gejów zaatakowała grupka nieznajomych. W pewnym momencie podeszli do nas krótko ostrzyżeni mężczyźni, którzy wrogo na nas spoglądali, zaczepiali, a w końcu zaczęli wyzywać od pedałów. Próbowaliśmy nie dać się sprowokować, ale i tak mnie pobili - relacjonował lokalnej "Gazec...   ( Pozostało znaków: 4140 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186798   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Homoseksualne ofiary przemocy, policyjna niemoc © stockxpert.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku