logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
69
14
156

"Bardzo pedalski telefon"

Homofobia w krakowskiej policji?

Dodano: 23.03.2011, Aktualizacja: 23.03.2011

Od około 3 lat na terenie każdego województwa działa osoba zatrudniona w policji, której obowiązki dotyczą ochrony praw człowieka: nadzorowania działania policjantów, interweniowania jeżeli łamią oni prawo, szkolenia ich oraz współpracy z mniejszościami. Organizacje LGBT namawiają do zgłaszania policji przypadków przemocy na tle nienawiści – co jeżeli to właśnie policjanci takich nadużyć się dopuszczą? O takiej możliwości poinformował nas jeden z naszych użytkowników.

Od około 3 lat na terenie każdego województwa działa osoba zatrudniona w policji, której obowiązki dotyczą ochrony praw człowieka: nadzorowania działania policjantów, interweniowania jeżeli łamią oni prawo, szkolenia ich oraz współpracy z mniejszościami. Organizacje LGBT namawiają do zgłaszania policji przypadków przemocy na tle nienawiści – co jeżeli to właśnie policjanci takich nadużyć się dopuszczą? O takiej możliwości poinformował nas jeden z naszych użytkowników. Z powodu ateizmu Michał* uczestniczył w urodzinach koleżanki w jednym z krakowskich mieszkań – koło 1 w nocy policja interweniowała w sprawie zakłócania ciszy nocnej – towarzystwo wyproszono. Mężczyzna wdał się jeszcze w rozmowę z policjantami na temat dyskryminacji ateistów w czasie Wielkiego Postu. W drodze do miejsca, gdzie mężczyźni mieli nocować – według relacji Michała - zaczepił ich patrol policji – jak się okazało, byli to ci sami policjanci, którzy interweniowali w mieszkaniu. Michała zatrzymano, kolegę puszczono do domu. "Podczas drogi starałem się uzyskać informację, co do powodu, z jakiego zostałem zatrzymany. Cały czas panowie policjanci ze śmiechem na ustach odpowiadali – z powodu ateizmu. Gdy zdenerwowany zapytałem się czy mają mnie ochotę dodatkowo spalić na stosie za homoseksualizm (co do któ...   ( Pozostało znaków: 5516 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186974   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Bardzo pedalski telefon" (c) fotolia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku