logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

Afera Kiesslinga - 25 lat później

Kiedy wystarczało podejrzenie

Dodano: 13.01.2009, Aktualizacja: 13.01.2009

Prasa niemiecka przypomina wydarzenia sprzed ćwierć wieku które przeszły do historii homofobii pod nazwą "Afery Kiesslinga". W owym czasie mieszkałem w Niemczech i doskonale pamiętam histerię, jaka się rozpętała, kiedy minister obrony Republiki Federalnej podpuszczony przez kontrwywiad wojskowy MAD, oskarżył czterogwiazdkowego generała o homoseksualizm

- Janusz Marchwiński - Prasa niemiecka przypomina wydarzenia sprzed ćwierć wieku które przeszły do historii homofobii pod nazwą "Afery Kiesslinga". W owym czasie mieszkałem w Niemczech i doskonale pamiętam histerię, jaka się rozpętała, kiedy minister obrony Republiki Federalnej podpuszczony przez kontrwywiad wojskowy MAD, oskarżył czterogwiazdkowego generała o homoseksualizm. Były to czasy (choć trudno w to uwierzyć) kiedy Elton John był żonaty z kobietą a George Michael udawał heteryckiego macho. Jeszcze dwadzieścia pięć lat temu, ogromna część społeczeństwa niemieckiego nie mogła sobie wyobrazić, by osoba homoseksualna mogła piastować jakiekolwiek stanowisko publiczne. "Afera Kiesslinga" jest dla nas zatem pocieszającym przykładem zmian, jakie zasz...   ( Pozostało znaków: 3203 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186755   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Afera Kiesslinga - 25 lat później Generał Guenter Kiessling
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku