logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
4

zBOOKi - Felietony o książkach

Kwiat twego sekretu

Dodano: 16.08.2007, Aktualizacja: 17.07.2015

Może chcemy nie tylko czytać ale również pisać? Wróżę bowiem boom - jeśli nie w tej chwili, to w niedalekiej przyszłości. Polska homoseksualna szafa się uchyliła, rzeczywistość społeczno-polityczna próbuje ją na nowo zamknąć, a energia z tej szarpaniny musi gdzieś znaleźć ujście. Do ujścia będzie dochodzić w Polsce, ale wróżę również zaistnienie gejowskiej i lesbijskiej literatury emigracyjnej, która będzie powstawać w przerwach pomiędzy szorowaniem jednej i drugiej partii tłustych garów w londyńskim McDonald'sie...

Błażej Warkocki "Cud literatury - no, może powieści - polega na tym, że choć wiemy, że to fikcja, czytamy ją tak, jakby była prawdziwa" - pisze Kinga Dunin w swojej ostatniej książce Zadyma (jeśli ktoś jej jeszcze nie przeczytał, to popełnił duży błąd i już może zacząć pluć sobie w brodę). Cud literatury gej/les polega dokładnie na tym samym. Jest też dodatkowy bonus: chcemy czytać tę fikcję, by tworzyć prawdę, której nie sposób dostrzec na ekranie telewizora. A może chcemy nie tylko czytać ale również pisać? Wróżę bowiem boom - jeśli nie w tej chwili, to w niedalekiej przyszłości. Polska homoseksualna szafa się uchyliła, rzeczywistość społeczno-polityczna próbuje ją na nowo zamknąć, a energia z tej szarpaniny musi gdzieś znaleźć ujście. Do ujścia będzie dochodzić w Polsce, ale wróżę również zaistnienie gejowskiej i lesbijskiej literatury emigracyjnej, która będzie powstawać w przerwach pomiędzy szorowaniem jednej i drugiej partii tłustych garów w londyńskim McDonald'sie. Nie mam ochoty wdawać się w bezproduktywne rozważania czym właściwie jest lit...   ( Pozostało znaków: 4616 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186642   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku