logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
17

Straszyć i uwodzić

O promowaniu homoseksualizmu raz jeszcze

Dodano: 28.05.2007, Aktualizacja: 28.05.2007

Warto zastanowić się przez chwilę nad sposobem myślenia, w którym sama idea "promowania homoseksualizmu" jest możliwa. Spora część naszej oświeconej opinii publicznej naśmiewa się z obsesyjnych wypowiedzi Romana Giertycha i Mirosława Orzechowskiego, za którymi kryje się - najczęściej niewyartykułowane - przekonanie, że homoseksualizmem można się w jakiś sposób zarazić. "Przecież wszyscy wiemy, że człowiek albo rodzi się homoseksualny, albo nie" - głoszą sympatyczni skądinąd obrońcy praw gejów i lesbijek i uśmiechają się porozumiewawcz...

- Tomasz Sikora - Warto zastanowić się przez chwilę nad sposobem myślenia, w którym sama idea "promowania homoseksualizmu" jest możliwa. Spora część naszej oświeconej opinii publicznej naśmiewa się z obsesyjnych wypowiedzi Romana Giertycha i Mirosława Orzechowskiego, za którymi kryje się - najczęściej niewyartykułowane - przekonanie, że homoseksualizmem można się w jakiś sposób zarazić. "Przecież wszyscy wiemy, że człowiek albo rodzi się homoseksualny, albo nie" - głoszą sympatyczni skądinąd obrońcy praw gejów i lesbijek i uśmiechają się porozumiewawczo. Przecież orientacji się nie wybiera. No niby nie, ale... Abstrahując już od przypadków, w których "homoseksualny" tryb życia jednak jest w jakiejś części świadomym wyborem, należy podkreślić, że "nieobieralność" homoseksualizmu nie skazuje nas automatycznie na biologiczny determinizm, zgodnie z którym osoba rodzi się nieuchronnie homoseksualna albo heteroseksualna - czy to za sprawą genów, czy hormonów. Co zrobić, na przykład, z całym szeregiem innych praktyk i orientacji seksualnych, takich jak biseksualizm czy SM? Czy człowiek rodzi się masochistą albo fetyszystą? A jak wyjaśnić liczne przypadki zmiany "orientacji seksualnej" na różnych etapach życia? Spór o "genezę" homoseksualizmu uważam w ogromnej mierze za jałowy. Można jednak zastanowić się, wzorem filozofii pragmatycznej, jakie argumenty w tej materii mogą pociągać za sobą jakie konsekwencje filozoficzne i społeczne. Jeśli nam, odmieńcom, chodzi o coś tak banalnego, jak uznanie "naszej normalności", to ...   ( Pozostało znaków: 6520 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186627   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Straszyć i uwodzić Promocja homoseksualizmu
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku