logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
12

Lipa! Trzeba bronić społeczeństwa

Artykuł ku pokrzepieniu serc

Dodano: 19.03.2007, Aktualizacja: 19.03.2007

Paranoja narasta. Najpierw chodziło o to, żeby nie dopuszczać organizacji gejowskich do szkół, bo dzieci, dowiedziawszy się o tej jakże atrakcyjnej alternatywie, jaką jest homoseksualizm, mogą zainteresować się erotycznie przedstawicielami własnej płci. Teraz idziemy dalej: orientacja heteroseksualna jest tak słaba i tak podatna na "homoseksualną propagandę", że trzeba próbę "promowania homoseksualizmu" karać więzieniem. Czy jest granica tej paranoi?

- Jacek Kochanowski - "Trzeba bronić społeczeństwa" - taki tytuł ma jeden z cyklów wykładów wygłoszonych przez Michela Foucaulta, francuskiego filozofia. Słowa te przychodzą mi na myśl jako adekwatne podsumowanie dla tego wszystkiego, co dzieje się dziś w Polsce, a co trafnie określić można mianem antyhomoseksualnej paranoi. Trzeba bronić nie tylko lesbijki i gejów przed pełną agresji mową nienawiści rządzących. Trzeba bronić społeczeństwa przed narastającą falą pogardy wobec każdego, kto nie jest z Nimi. Michel Foucault jest postacią, którą warto przywołać - był naukowcem, jednym z największych filozofów wszystkich czasów, otrzymał dożywotnią katedrę w College de France, jest źródłem inspiracji dla badaczy i badaczek z bardzo wielu dyscyplin. Otóż ten wielki humanista prawdopodobnie byłby dziś w Polsce obiektem zajadłych ataków i z pewnością nie otrzymałby żadnego prestiżowego stanowiska, ponieważ nie tylko był gejem, ale w dodatku - był także gejowskim aktywistą. Zajmował się "homoseksualną propagandą". Gdyby zechciał spotkać się z licealistami i licealistkami, w Polsce poszedłby siedzieć. Paranoja narasta. Najpierw chodziło o to, żeby nie dopuszczać organizacji gejowskich do szkół, bo dzieci, dowiedziawszy się o tej jakże atrakcyjnej alternatywie, jaką jest homoseksualizm, mogą zainteresować się erotycznie przedstawicielami własn...   ( Pozostało znaków: 5792 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186605   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku