logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
11

Zapomniani synowie Allacha

Homoseksualni Palestyńczycy w Izraelu

Dodano: 09.01.2007, Aktualizacja: 09.01.2007

W ojczyźnie grożono im śmiercią, prześladowano banicją: na ulicach Izraela żyje około 500 homoseksualnych Palestyńczyków. Porównując życie gejów i lesbijek z obszarów autonomii palestyńskiej z życiem homoseksualistów żydowskich, można powiedzieć: tutaj w Izraelu żyje się jak w raju. Nie trzeba się ukrywać. Mężczyźni mogą chodzić po ulicach Tel Awiwu trzymając się za rączki...

W ojczyźnie grożono im śmiercią, prześladowano banicją: na ulicach Izraela żyje około 500 homoseksualnych Palestyńczyków. Chłodny jesienny wiatr dmie ulicami Tel Awiwu w tę wtorkowa noc. Mustafa, zaciąga wysoko zamek kurtki. Ten 23-latek siedzi właśnie na drewnianej ławce w Gan Hachaschmal, zielonej wyspie na południu tej śródziemnomorskiej metropolii i pali papieros za papierosem, Na szyi nosi gwiazdę Dawida- jest to rodzaj maskowania. Czasem taka gwiazda pomaga, gdy przejeżdżające patrole policji oświetlają latarkami twarze chłopców z Gan Hachaschmal. Jako maskowanie służy mu także język hebrajski, którym Mustafa usiłuje posługiwać się płynnie i bez akcentu. Mustafa nie nazywa się zresztą wcale Mustafa, ale swego prawdziwego imienia nie chce nam powiedzieć. Boi się, że jego brat mógłby przeczytać ten tekst. Teraz tęskni za swoją rodziną i rodzinną wioską w pobliżu Dżeninu na północy zachodniej Jordanii. Wrócić tam jednak nie może. Jeden z braci zagroził, że go zabije. Nawet matka odkłada słuchawkę, kiedy dzwoni. Dla rodziny praktycznie nie istnieje, bo ją pohańbił. Przestępstwo Mustafy polega wyłącznie na tym, że jest gejem, zaś homoseksualizm jest w palestyńskim społeczeństwie traktowany z najwyższą pogardą, przemocą a nie rzadko karany śmiercią. Mustafa twierdzi, że miał jednak szczęście. Stosunkowo wcześnie odkrył fakt bycia gejem, z nikim jednak nie odważył się o tym porozmawiać. Wiedział, ze byłoby to równoznaczne z wydaniem na siebie w...   ( Pozostało znaków: 6278 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186585   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku