logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
3

Był sobie gej - Indie

Hidżry, eunuchowie i zwykli homoseksualiści

Dodano: 08.01.2007, Aktualizacja: 08.01.2007

Indie, niesłychana mieszanka kultur, ludzi, religii, systemów filozoficznych, krajobrazów, smaków, zapachów. Dla jednych raj na ziemi, dla innych brud, syf i wszechobecna nędza. Jaki stosunek do gejów mieli i mają mieszkańcy kraju, trafnie nazywanego subkontynentem? Jakie podejście mają do takich ludzi sami Hindusi i przeróżne filozofie oraz religie, zarówno te hinduskie, jak i te które przywędrowały do Indii z całego niemalże świata...

Indie, niesłychana mieszanka kultur, ludzi, religii, systemów filozoficznych, krajobrazów, smaków, zapachów. Dla jednych raj na ziemi, dla innych brud, syf i wszechobecna nędza. Jaki stosunek do gejów mieli i mają mieszkańcy kraju, trafnie nazywanego subkontynentem? Jakie podejście mają do takich ludzi sami Hindusi i przeróżne filozofie oraz religie, zarówno te hinduskie, jak i te które przywędrowały do Indii z całego niemalże świata. "Geje, a cóż to takiego? Nasze Indie to czysty kraj, lesbijki owszem, to co innego, kobiety przecież nie maja rozumu, ale geje, skąd, przecież to obrzydliwe "odpowiada zagadnięty o życie gejów w Indiach Hindus mieszkający na przedmieściach Delhi. Pytam go więc co znaczy w hindi 'samlangik' /gej/, odpowiada iż wyraz ten odnosi się do obcokrajowców dumnie i bezczelnie obnoszących się ze swoją innością. Szacuje się, że w Indiach, drugim na świecie krajem pod względem liczby ludności geje stanowią 0,5 % społeczeństwa. Tak podaje oficjalny raport jednego z muzu...   ( Pozostało znaków: 4218 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186584   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku